Reklama

Reklama

5 sposobów na... odkamienianie czajnika

Wapń z twardej wody, osadzający się wewnątrz czajnika w postaci „kamienia”, możesz usunąć specjalnym odkamieniaczem albo tym, co znajdziesz w kuchni.

1. Obierkami ziemniaczanymi - czyste obierki wrzuć  do czajnika. Zalej wodą i zagotuj. Odlej wodę, wymień na świeżą  i ponownie zagotuj. Potem wylej ją razem z obierkami.

2. Kwaskiem cytrynowym - wsyp  do czajnika torebkę kwasku cytrynowego i wlej wodę do wysokości kamienia na jego ściankach. Zagotuj i pozostaw na około 3 godziny. Potem wylej, a czajnik kilkakrotnie przepłucz ciepłą wodą.

3. Octem - wlej do czajnika 1 szklankę octu i 1/2 szklanki wody.  Zagotuj i odstaw na godzinę. Aby pozbyć się octowego zapachu  z czajnika, musisz kilkakrotnie zagotować w nim wodę (za każdym  razem świeżą).

Reklama

4. Sokiem  z cytryny - wlej do czajnika szklankę soku  cytrynowego.  Zostaw na około  2 godziny. Po tym czasie wylej sok,  a czajnik kilkakrotnie opłucz wodą.

5. Tabletką do protez - wrzuć do czajnika 3 tabletki  do czyszczenia protez. Wlej 2 szklanki wody i zostaw na noc. Rano dokładnie kilkakrotnie wypłucz czajnik.

Zobacz również:

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy