Reklama

ABC zimowej pielęgnacji

Oto najprostsze sposoby na pielęgnację ciała zimą. Wypróbuj ich koniecznie!

Ochrona twarzy na cebulkę  

Nowoczesne kremy ochronne  na dzień, mimo gęstej konsystencji i wielu składników odżywczych, po nałożeniu na skórę szybko się wchłaniają i nie pozostawiają lepkiej warstwy. W mroźny dzień przed wyjściem z domu taki krem jest niezbędny. Oprócz niego na twarz nałóż też podkład kryjący i odrobinę prasowanego pudru. Dzięki tej dodatkowej warstwie kosmetyków skóra będzie lepiej zabezpieczona przed chłodem.

Oczyszczanie  i odżywianie ciała

Twoje ciało wysusza centralne ogrzewanie w domu i w pracy oraz - z powodu utrudnionego dostępu powietrza - podrażniają je też ciepłe ubrania, które nosisz na co dzień. By wygładzić i ukoić skórę, raz w tygodniu rób peeling. Dzięki temu oczyścisz ją i dotlenisz.  Po zabiegu zawsze wmasuj olejek lub masło, a każdego dnia po umyciu - balsam.

Reklama

Energia dla suchych włosów

Składniki nawilżające zawarte w odżywkach (i maskach) transportują wilgoć do wnętrza włosów. Wygładzają je i zapobiegają wysychaniu. Nie zapominaj o nich po myciu. Ale kosmetyki to nie wszystko - ważna jest też temperatura wody. Do mycia używaj letniej, a do płukania chłodnej - pasma nie będą plątać się podczas rozczesywania. Unikaj też zbyt ciasnych, za ciepłych czapek uszytych np. z polaru - zapobiegniesz elektryzowaniu się włosów.

Ulga dla  dłoni i stóp

Po myciu rąk wcieraj w nie krem odżywczy, który działa jak niewidzialne rękawiczki i chroni skórę przed wysychaniem, pękaniem na opuszkach palców i pomiędzy nimi. Suche stopy zaś zmiękczaj przed snem kremem z mocznikiem.

Usta dobrze natłuszczone

Aby nie dopuścić do pierzchnięcia i pękania delikatnej skóry warg, nie oblizuj ich ani na dworze, ani w pomieszczeniu. Nie rozstawaj się też z pomadką ochronną. Stosuj ją tak często, jak to konieczne. Kiedy poczujesz, że na ustach nie ma tłustej warstwy kosmetyku, smaruj je, gdziekolwiek jesteś: na przystanku, w pracy, w domu.

Zobacz również:Twoje Imperium

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy