Reklama

Reklama

Andrzejkowe wróżby

W tym dniu wróżby grają pierwszoplanową rolę. Nie należy traktować ich na poważnie, ale jedno trzeba przyznać. Taka zabawa świetnie integruje znajomych na domowym przyjęciu, dlatego warto się postarać o odpowiednią oprawę.

Najpopularniejszą wróżbą andrzejkową jest wróżenie z wosku. Topimy świecę, a następnie rozgrzany wosk przelewany przez dziurkę od klucza do naczynia z wodą. Otrzymany kształt zastyga. Cień figury jest dla wszystkich uczestników polem do interpretacji. 

Podczas tego wieczoru ważne są tez buty. Zabawa z nimi w roli głównej dedykowana jest pannom. Kobiety ustawiają się na końcu pomieszczenia i w kierunku drzwi ustawiają naprzemiennie swoje buty. Ten, który pierwszy przekroczy próg drzwi jest jasnym sygnałem dla właścicielki, że to ona pierwsza wyjdzie za mąż. 

Reklama

Jeżeli panie są ciekawe, jak będzie miał na imię ich wybranek, mogą to sprawdzić. Na sercu z kartonu wypisujemy męskie imiona. Odwracamy tekturę i wbijamy w nią szpilkę. Imię, które podejdzie pod ostrze może być wskazówką na przyszłość. Czy tak będzie miał na imię mąż? Czas pokaże. Panowie mogą zastosować ten scenariusz zabawy, wpisując na sercu imiona żeńskie. 

Dużo radości przynosi także losowanie przedmiotów. Pod kubkami chowamy: wstążkę, różaniec i listek. Pierwszy przedmiot oznacza ślub, drugi powołanie, a trzeci bycie singlem w najbliższym czasie. 

Zobacz także: 

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy