Bezpieczna cera zimą

Różnice temperatur oraz wilgotności nie służą skórze. Chcesz witać wiosnę promienną cerą, pomyśl o tym teraz.

Kosmetyki powinny tworzyć na skórze cienki, elastyczny film, który będzie zapobiegał nadmiernemu odparowywaniu wilgoci z naskórka
Kosmetyki powinny tworzyć na skórze cienki, elastyczny film, który będzie zapobiegał nadmiernemu odparowywaniu wilgoci z naskórka123RF/PICSEL

Kremy na noc

Zmienne warunki atmosferyczne, zwłaszcza różnice temperatur i wilgotności uszkadzają barierę ochronną skóry, dlatego trzeba uzupełniać składniki brakujące w płaszczu hydrolipidowym skóry. W kosmetykach na tę porę roku warto szukać tzw. emolientów, które pomagają uzupełnić niedobory lipidów i zatrzymują wodę w naskórku. W kremach na noc cenne oleje roślinne (z awokado, moreli czy migdałów) świetnie koją podrażnioną skórę, przywracając jej nawilżenie, elastyczność i gładkość.

Krem i podkład na dzień

Kosmetyki powinny tworzyć na skórze cienki, elastyczny film, który będzie zapobiegał nadmiernemu odparowywaniu wilgoci z naskórka. Oprócz kremu na dzień taką warstwę stanowi delikatny fluid (podkład, krem BB). Dzięki temu cera pozostanie jędrna i miękka w dotyku, unikniesz też łuszczenia się naskórka spowodowanego nadmiernym przesuszeniem skóry w ogrzewanym pomieszczeniu.

Usta

Usta zimą są wysuszone, a ich delikatna skóra pęka. Warto wiedzieć, że odpowiednia zimowa pielęgnacja ust to nie tylko częste stosowanie balsamów i pomadek ochronnych, ale i regularne nakładanie maseczki z tłustego kremu, która przywróci wargom odpowiednie nawilżenie. Kosmetolodzy polecają preparaty (sztyfty, kremy, balsamy) z witaminą A na bazie miodu, masła shea.

7/2016 Świat i ludzie

Świat & Ludzie
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas