Bielizna biznesowa – zasady dress code do pracy

Aktualizacja

Przy wyborze stroju biznesowego powinnyśmy kierować się przede wszystkim zasadą minimalizmu oraz łączenia ze sobą stonowanych barw. I choć dobór stylizacji zależy od wymogów pracodawcy czy zajmowanego stanowiska, musimy zwrócić uwagę, by wszystkie jej elementy tworzyły nasz profesjonalny wizerunek. W tym również odpowiedni kolor bielizny.

Najbardziej bezpieczne zestawy do pracy to ponadczasowe kostiumy, żakiety, eleganckie bluzki w połączeniu ze spodniami lub spódnicami o klasycznym kroju. W doborze kolorystyki stawiaj na te najbardziej uniwersalne odcienie: biel, beż, granat, szarość oraz czerń. Pamiętaj, że jasne kolory poszerzają, a ciemniejsze wysmuklają sylwetkę, dlatego należy dobierać je w zależności od naszej figury. Stonowane barwy kojarzą się z prestiżem i powagą, żywsze z dynamizmem oraz nowoczesnością, zaś pastelowe z delikatnością. Ważne również, by całości stylizacji dopełniała dobrze dobrana, a co najważniejsze, nie odznaczająca się pod ubraniem bielizna.

Wybierając do pracy biel, decyduj się na taki odcień tylko na koszulach. Wtedy pod jasną górę załóż cielisty, a nie biały stanik. Natomiast pod jedwabne, „lejące się” bluzki zdecyduj się na biustonosz bez ozdobnych kokardek czy haftów. By ułatwić Ci wybór, Dalia stworzyła specjalną linię biznesową, w której dominują funkcjonalne kolory – biel, beż oraz czerń. Kolekcję Satine charakteryzuje również gładka faktura, co sprawia, że biustonosz pozostanie niewidoczny pod każdym biurowym strojem. W konstrukcji zastosowaliśmy również obniżony środek, który zbiera piersi do środka, tworząc piękny dekolt. Tak by każda kobieta sukcesu mogła poczuć się pewnie i kobieco – tłumaczy Iwona Miklusiak, brafitterka marki Dalia.

Najkorzystniejsze fasony biznesowe to warianty najprostsze. Dla Pań z obfitym biustem zalecane są dekolty w serek, a te narzekające na wystający brzuch - żakiety na jeden guzik. Lepiej zrezygnować też z apaszki wiązanej na szyi. Warto także pamiętać o tym, że strój biurowy dzienny, tj. do godziny 15, powinien być jasny. Z kolei na spotkania po godzinie 18 lepiej wybrać coś ciemnego.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas