Reklama

Reklama

By aparat fotograficzny nie zawiódł na wakacjach

Na uwiecznienie tej chwili czekałaś cały rok. Robisz „pstryk” i... koniec baterii – aparat zgasł. Jak nie dopuścić do takiej sytuacji?

Sprawdź, czy bateria jest naładowana

To, że aparat działa, nie znaczy, że zaraz nie przestanie. Jeśli nie włożyłaś przed chwilą nowych baterii i nie jesteś pewna, czy są dobre, wyjmij je z urządzenia i upuść na twardą podłogę, np. terakotę. Jeśli wysoko się odbiją, są prawie rozładowane. Ładunek baterii "amortyzuje" uderzenie o podłoże. Niektóre baterie mają miarkę energii - wystarczy przycisnąć i jej ilość się wyświetla.

Kup odpowiednią baterię

Czyli taką która dostarcza dużą ilość energii w krótkim czasie. Aparaty fotograficzne, kamery, latarki, lampy błyskowe, itp. to urządzenia wymagające porządnej dawki mocy. Informację, jakie baterie są potrzebne, znajdują się na opakowaniu urządzenia lub w jego instrukcji obsługi.

Reklama

Pamiętaj

Gdy wkładasz baterię, zadbaj, by jej styk i gniazdo były czyste - potrzyj je gumką ołówkową lub szorstką ściereczką. Nie przetrzymuj miesiącami baterii w nieużywanych urządzeniach. Po urlopie, jeśli nie zamierzasz już robić zdjęć, wyjmij je z aparatu fotograficznego.

Zobacz także:

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: aparat fotograficzny | wakacje | fotografia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy