Ciało bliskie ideału

Skóra bywa kapryśna i lubi sprawiać kłopoty… Na szczęście na każdą z powszechnych bolączek znajdziesz odpowiednią kurację oraz specjalne preparaty i suplementy diety. Efektów zabiegów trudno będzie nie zauważyć!

Dostarcz skórze tego co potrzebuje
 © Panthermedia
Dostarcz skórze tego co potrzebuje
 © Panthermedia

Nawilżone, gdy się odwodni

Gdy naskórek łuszczy się i jest ściągnięty, to znak, że szybko traci wodę. Aby zatrzymać ten proces, konieczne jest wzmocnienie warstwy ochronnej skóry. Pomogą ci w tym balsamy i masła do ciała bogate w składniki nawilżające, np. NMF, alantoinę, oleje roślinne. Spragnionej skórze wilgoci dostarczą także dodatkowe zabiegi. ?

- Mycie pod kontrolą
Zrezygnuj z tradycyjnego mydła. Ma ono odczyn zasadowy, który niszczy kwaśną z natury ochronną hydrolipidową warstwę. Bezpieczniejsze będą syndety (tzw. mydło bez mydła) oraz żele pod prysznic niezawierające mydła. Wiele z takich kosmetyków znajdziesz w aptecznych seriach do skóry wrażliwej, suchej i odwodnionej (np. żel Sensitia, Iwostin, ok. 29 zł). Jeśli lubisz relaksować się w wannie, wlej do letniej (nigdy gorącej!) wody olejek o właściwościach natłuszczających (np. Olejek do kąpieli i pod prysznic, Eucerin, ok. 39 zł). Łagodnie oczyści on przesuszoną skórę oraz ukoi wszelkie podrażnienia.

- Więcej niż balsam
Dwa razy w tygodniu nałóż maskę do ciała o działaniu intensywnie regenerującym (np. Maska satynowa, AA Prestige, ok. 79 zł). Zawarte w niej składniki odżywią naskórek i zabezpieczą go przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

- Łyk wilgoci w… tabletce
Wodę w głębszych partiach skóry pomogą zatrzymać specjalne suplementy diety. W ich skład wchodzi np. kwas hialuronowy, cenny składnik nawilżający (np. Hialuskin, ok. 70 zł).

Ujędrnione to co wiotkie

Z wiekiem włókna kolagenu i elastyny, będące rusztowaniem skóry, ulegają osłabieniu. Dlatego staje się ona wiotka. Elastyczność przywrócą jej balsamy ujędrniające z algami, fitoestrogenami i koenzymem Q10. Ale gdy sam balsam nie daje efektu, zastosuj intensywne kuracje.

- Masaż czyni cuda
Nakładanie preparatu ujędrniającego połącz z masażem. Wykonuj go od stóp ku górze, zataczając kółka. Aby ułatwić sobie to zadanie, zastosuj odżywczą oliwkę, którą z łatwością rozmasujesz na skórze (np. Oliwka do masażu, Ziaja, ok. 16 zł). Pobudzisz krążenie krwi, dzięki czemu skóra będzie napięta i gładka.

- Wyspecjalizowane liftingi
Wśród preparatów ujędrniających są i takie przeznaczone do najbardziej osłabionych partii ciała - biustu (np. Dax Perfecta Extra Slim, ok. 13 zł) oraz brzucha, pośladków i ud (np. Lipid Shock, Bielenda, ok. 24 zł).

- Wzmacnianie od wewnątrz
Poprawę wyglądu skóry zapewnią ci tabletki z dodatkiem np. wyciągu z soi (np. Inneov Jędrność, ok. 98 zł).

Bez śladów cellulitu

W pozbyciu się grudek tłuszczu wspomogą cię balsamy, kremy, serum m.in. z L-karnityn., wyciągami z miłorzębu i kasztanowca. Pielęgnację antycellulitową przyspieszą także kosmetyki o nowoczesnych formułach, okłady i suplementy.

- Kuracja na cały dzień
W walce z cellulitem przydatne są preparaty działające w zgodzie z rytmem organizmu. Te na dzień rozbijają komórki tłuszczowe, a te na noc - spalają je. Takie zalety mają ampułki (np. Nivelazione, Farmona, ok. 35 zł) i programy (Cellu-Metric, Vichy, ok. 110 zł).

- Wyszczuplający kokon
Chociaż raz w tygodniu nałóż maskę z glinki, błota, borowiny (np. Tołpa, ok. 50 zł). Owiń się folią i odpocznij ok. 30 min.

- Drink i spółka
Redukcję cellulitu przyspieszą tabletki i drinki rozbijające złogi tłuszczowe (np. Specifi c Cellulit Drink, ok. 72 zł).

Beata Grzywa

Kobieta i życie 10/2010

Kobieta i życie
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas