Reklama

Co robić, by mieć lśniące włosy

Kiedy lśnią, wyglądasz 15 lat młodziej! Szkodzą im zabiegi chemiczne i używanie suszarek, ale nie musisz z nich rezygnować. Nowoczesne kosmetyki i triki naszych babć pomogą włosom błyszczeć.

1. Zapomnij o suchych szamponach

Podobnie jak pudry czy spreje teksturyzujące, lekko usztywniają włosy, co pomaga stworzyć nowoczesną, ale matową fryzurę. Marzysz o objętości i blasku w jednym? Wybierz piankę nabłyszczającą o właściwościach nawilżających.

2. Zrezygnuj z cieniowania

 Światło najlepiej odbija się od równej powierzchni. Dlatego bardziej lśniące wydają się być włosy przycięte równo. Jeśli pasma układają się „schodkowo”, efekt nie jest tak spektakularny.

3. Korzystaj z lakieru do włosów

Podobnie jak w przypadku cieniowania, także odstające kosmyki mogą załamywać zamiast odbijać światło. Aby uniknąć puszenia się włosów, kiedy wyschną, spryskaj lakierem szczotkę i przeczesz włosy: najpierw od nasady po końce, a potem od połowy długości, do końców. To doda im blasku. Wybierz lekki produkt bez zawartości alkoholu.

Reklama

4. Zdecyduj się na farbowanie

 Po koloryzacji włosy zawsze pięknie lśnią. Nie musisz decydować się na drastyczną zmianę. Wybierz kolor o ton lub dwa inny niż naturalny, ale pozostaw farbę na włosach jedynie na 2–3 minuty.

To wystarczy, aby po zmyciu produktu pasma miały głębszy i bardziej błyszczący odcień.

5. Wypróbuj nowy trend

 Technika koloryzacji Splashlights polega na ufarbowaniu włosów w poziomie: od ucha do ucha, i stworzeniu jasnego pasma, imitującego odbicie światła. Opcja jedynie dla osób, które noszą proste, rozpuszczone włosy!

Domowe sposoby

Ocet jabłkowy . Zawiera kwas octowy, który ma niższe pH niż szampon. Dzięki temu lepiej oczyszcza pasma z nagromadzonych na ich powierzchni osadów z twardej wody. Wystarczy wymieszać 1–2 łyżki octu jabłkowy z 1/2 l wody. Taka płukanka (po użyciu szamponu) nabłyszcza włosy i przedłuża ich świeżość.

Olej kokosowy . Wnika we włosy, odżywia je i wygładza łuski. A jak już wiesz, gładkie równa się lśniące! Nałożenie oleju kokosowego od połowy długości po końce, sprawia, że pasma pięknie pracują ze światłem. Jeśli masz delikatne, cienkie włosy, zastosuj olej przed ich umyciem. Pozostaw go na 5 minut.


Show

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy