Reklama

Reklama

Czarne mydło: Jakie właściwości ma ten marokański kosmetyk?

Czarne mydło, czyli savon noir, wykazuje liczne właściwości pielęgnacyjne. Skutecznie nawilża i zmniejsza widoczność przebarwień. Jak jeszcze działa ten marokański kosmetyk?

Jak powstaje czarne mydło?

Czarne mydło, czyli savon noir, pochodzi z Maroka. Jest ręcznie wytwarzane z czarnych oliwek oraz oliwy z oliwek. 

Wbrew pozorom nie ma czarnego koloru, a swoim wyglądem przypomina ciemnozielony lub ciemnobrązowy żel. Czarne mydło jest doceniane na całym świecie za wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne. 

Jakie właściwości ma czarne mydło?

Właściwości pielęgnacyjne czarnego mydła sprawiły, że stało się ono prawdziwym hitem kosmetycznym. 

Marokańskie czarne mydło sprawdzi się na każdym rodzaju skóry. Często jest stosowane zamiast szamponu. Po użyciu mydła skóra jest miękka i odżywiona. Uznaje się, że czarne mydło może pomóc w walce z cellulitem. 

Czarne mydło przez wiele osób jest wykorzystywane jako peeling enzymatyczny. Dzięki niemu z łatwością można usunąć martwy naskórek i w ten sposób wygładzić skórę.

Reklama

Savon noir to także sposób na nawilżenie skóry, a ponadto regularne używanie czarnego mydła może doprowadzić do zmniejszenia widoczności przebarwień. Dodatkowo, dzięki zawartości witaminy E, skóra zacznie wyglądać znacznie młodziej. 

Po czarne mydło chętnie sięgają osoby borykające się z trądzikiem. Dzięki niemu można skutecznie oczyścić skórę, ograniczyć nadmiernie wydzielane sebum i w ten sposób zapobiec powstawaniu zaskórników. 

Jak stosować czarne mydło?

Jeśli chcemy skorzystać z pielęgnacyjnych właściwości czarnego mydła, to najprościej jest rozsmarować je w dłoniach z niewielką ilością wody. Czarne mydło jest wydajnym produktem, więc wystarczy odrobina, by dokładnie oczyścić twarz oraz ciało. 

Produkt w połączeniu z wodą oraz pod wpływem pocierania o skórę zaczyna się pienić. Pozostawienie piany na skórze na kilka minut spowoduje, że czarne mydło wykaże właściwości peelingujące. Ważne, by przed spłukaniem wykonać delikatny masaż skóry. 

Czytaj więcej:

Risa Marie - influencerka, która żyje jak hipiska

Pokazała, jak poderwała sąsiada. Film podbija sieć!

Najbardziej trujące grzyby w Polsce. Do złudzenia przypominają jadalne

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Czarne mydło | savon noir

Reklama

Reklama

Reklama