Reklama

Czym wygładzić stopy?

Gdy pozbędziesz się martwego naskórka i zrogowaceń, kremy i maski szybciej się wchłoną i zregenerują skórę.

 Dbaj o stopy systematycznie, a unikniesz trudności.

Zanim zaczniesz wygładzać

Rozmiękcz naskórek w ziołowej kąpieli. Zaparz 2 łyżki szałwii,  przecedzony napar wlej do 2 litrów chłodnej wody.

Albo: do ciepłej wody wsyp ¼ szklanki soli morskiej, dodaj kilka kropli olejku lawendowego. Mocz stopy 15 minut.  Potem zrób odprężający masaż peelingujący. ½ szklanki cukru wymieszaj z 2-3 łyżkami oliwy i kilkoma kroplami miętowego olejku. Masuj lekko wilgotne stopy. Opłucz. Peeling ma właściwości złuszczające i polerujące.

Trzyj z umiarem

Gdy masz duże zrogowacenia,  skórę ścieraj stopniowo co 2-3 dni. Nie próbuj rozwiązać problemu za jednym zamachem, bo zbyt mocno starta odrośnie grubsza i szybciej, niż się tego spodziewasz. Lekkie zgrubienia ścieraj na sucho.       

Reklama

Dobierz metodę do swoich potrzeb

Pilnik

Plusy: Elektroniczny pilnik to hit w pielęgnacji stóp. Jest wygodny i łatwy w użyciu. Usuwając nim zrogowacenia, w ogóle się nie męczysz, bo  nie wymaga z twojej strony nacisku. Musisz go tylko włączyć i prowadzić po skórze.

Minusy: Niestety, te wiodących producentów są dosyć drogie (ok. 100 zł). Warto być jednak czujnym i nabyć go w promocji, kiedy ma przystępną cenę. Trzeba też co jakiś czas wymieniać obrotowe głowice pilnika, a to dodatkowy koszt (ok. 50 zł).

Tarka

Plusy: Najlepsze dla stóp są te dwustronne - z jednej gruboziarniste, dzięki nim pozbędziesz się zrogowaceń,  z drugiej delikatniejsze - "polerujące" skórę i zapobiegające efektowi "poszarpania" pięt.

Minusy: Metalowa może uszkodzić naskórek, trzeba się nią posługiwać ostrożniej. Po kilku miesiącach może się stępić,  a gdy się o nią nie dba - zardzewieć. Konieczne jest jej mycie  i osuszenie po każdym zabiegu.

Pumeks

Plusy: Jest tani, łatwo dostępny, wygładza skórę skutecznie, delikatnie i bez podrażnień. Ten naturalny może służyć przez lata (syntetyczny ściera się szybciej). Stosuj na wcześniej wymoczone i osuszone stopy.

Minusy: Często nie ma rączki, a wtedy trudniej nim operować. Po każdym użyciu trzeba go umyć wodą z mydłem i wysuszyć, raz w miesiącu odkazić w mocno osolonej wodzie. Inaczej szybko stanie się siedliskiem bakterii.

   PG

Tele Tydzień
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama