Depilacja bez bólu i podrażnień
Najwyższy czas pozbyć się niepotrzebnych włosków ze skóry.
Z włosem czy pod włos
Golenie to jedna z najłagodniejszych metod usuwania zbędnych włosków. Aby skóra była idealnie gładka, prowadźmy maszynkę pod włos. Przedtem nałóżmy piankę, chyba że golarka wyposażona jest w specjalny żelowy pasek, wtedy pianka nie jest konieczna. Wystarczy zmoczyć maszynkę pod kranem. Uwaga, jeśli po goleniu na skórze zauważymy czerwone kropki, następnym razem golarkę prowadźmy zgodnie z kierunkiem rośnięcia włosków, a unikniemy podrażnienia.
Delikatna depilacja
Depilatory szarpiące włoski to już przeszłość. Teraz możemy wybrać taki, który usunie je bezboleśnie. W sklepach dostępne są urządzenia z wbudowanym wibrującym paskiem, który masuje skórę i łagodzi ból podczas depilacji. Możemy też wybrać ustawienie prędkości w zależności od potrzeby, np. mniejszą szybkość, przeznaczoną do bardzo delikatnej depilacji okolic bikini, albo większą - do mniej wrażliwych miejsc, np. nóg.
Kremowa gładkość
Jeśli chcemy szybko, bezboleśnie i na długo pozbyć się włosków, użyjmy kremu do depilacji. Najlepiej wybierzmy taki, który nie podrażni nawet wrażliwej skóry. Po depilacji chemicznej włoski nie odrastają przez co najmniej pięć dni. Na dłużej możemy zapomnieć o ich usuwaniu, jeśli użyjemy plastrów z woskiem.
Gdy depilujemy nogi, pamiętajmy, aby dzień wcześniej wykonać peeling. Plastry z woskiem przyklejamy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a zrywamy je w przeciwnym. Aby uniknąć bólu podczas odrywania paska, lekko naciągnijmy skórę tuż przed depilowanym miejscem.
Łagodzące olejki
Po goleniu lub depilacji mogą wystąpić podrażnienia. Aby do nich nie dopuścić, po zabiegu posmarujmy skórę olejkiem. Może to być np. oliwka dla dzieci albo specjalny olejek po depilacji. Działa on kojąco i odżywczo na skórę. Po usunięciu włosków z wrażliwych miejsc (pachy, bikini) ciało możemy przypudrować zasypką dla niemowląt albo talkiem z cynkiem. Przez mniej więcej dobę lepiej nie stosujmy dezodorantów. Jeśli mamy bardzo wrażliwą skórę, podrażnić mogą nawet kosmetyki hipoalergiczne.
Nadmierne owłosienie
Zwłaszcza typu męskiego, na brodzie i policzkach może być objawem hirsutyzmu, czyli podwyższonego poziomu męskich hormonów. Ich nadmiar to zwykle efekt nieprawidłowego funkcjonowania jajników i nadnerczy. Obfite owłosienie może mieć też związek z zażywaniem niektórych leków.
Skąd ten wąsik?
Pojawienie się gęstego, często ciemnego meszku pod nosem również ma związek ze zmianami hormonalnymi. Jest utrapieniem kobiet w okresie menopauzy. W tym czasie wzrasta bowiem poziom męskich hormonów w organizmie. Dlatego włoski stają się bardziej widoczne niż przedtem. Gdy jest ich niewiele, najlepiej usuwać je za pomocą pęsety.
Ostrożnie z wodą utlenioną
Nie stosujmy jej do rozjaśniania włosków, zwłaszcza na twarzy. Woda o niskim stężeniu i tak ich nie rozjaśni, a ta o wysokim, może odbarwić i poparzyć skórę. o wiele lepiej i skuteczniej działają specjalne plastry lub kremy do depilacji wąsika i usuwania włosków z wrażliwych miejsc na ciele.
Cukrowa pasta
To najłagodniejszy preparat do depilacji. Przygotujemy ją ze szklanki cukru, 1/2 szklanki wody i 1/2 szklanki soku z cytryny. Wszystko podgrzewamy, często mieszając, przez ok. pół godziny. Wystudzoną masę ugniatamy w dłoniach i rozprowadzamy na skórze. Gdy zastygnie, zrywamy zgodnie z kierunkiem rośnięcia włosków. Pasta dokładnie usuwa włoski i nie podrażnia skóry.
Więcej w serwisie: