Reklama

Dobierz szczotkę do modelowania

Zanim zaczniesz modelować włosy, lepiej dobrze dobierz szczotkę.

Okrągła, gruba

To idealna szczotka do układania włosów półdługich, sięgających szyi lub ramion (np. tzw. bob czy długi bob) - zarówno cienkich, jak i grubych. Nawiniesz na nią szersze pasma i naturalnie ułożysz, lekko naciągając je ku dołowi. Dobrze, gdy szczotka ma ceramiczną powłokę z dziurkami - to przez nie przepływa ciepło suszarki, które jest równomiernie rozprowadzane na włosach i nie przegrzewa ich podczas dłuższego modelowania.

Półokrągła lub tzw. szkieletowa

Jeśli masz włosy krótkie lub półdługie, np. pocieniowane, dość sztywne, gęste - to będzie najlepsza szczotka, by nadać fryzurze efektowny kształt. Taka szczotka dobrze chwyta włosy, więc łatwo uniesiesz nią pasma i odbijesz je od nasady, zaczeszesz je do tyłu lub ułożysz gładko na bok.

Reklama

Prostokątna, szeroka

Jest to doskonała szczotka do modelowania (wygładzania) włosów długich, sięgających za ramiona i dłuższych - zarówno cienkich, jak i gęstych. Dobrze rozczesuje i wilgotne, i podsuszone już pasma, zapobiega plątaniu się ich. Do modelowania lepsza będzie szczotka z włosiem syntetycznym, a nie naturalnym.

Zobacz również:

Twoje Imperium
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy