Dobrze dobrany kosmetyk potrafi zdziałać cuda

Zawsze powinniśmy kierować się potrzebami naszej skóry, niezależnie od pory roku. Na bieżąco obserwujmy stan cery i wspierajmy ją odpowiednimi kosmetykami - mówi Katarzyna Żurawska, znana na instagramie jako kaskazurawskamakeup.

Nie zapominaj o codziennej aplikacji kremu z filtrem
Nie zapominaj o codziennej aplikacji kremu z filtrem123RF/PICSEL

Daria Pacańska: Jakie praktyki pielęgnacyjne źle działają na naszą twarz zimą?

Katarzyna Żurawska: - Najczęstszym błędem jest zapominanie o codziennej aplikacji kremu z filtrem. To mit, że stosujemy go tylko w ciepłe miesiące. Jeżeli chcemy jak najdłużej cieszyć się elastyczną skórą bez przebarwień, musimy wdrożyć produkt SPF do naszej codziennej pielęgnacji.

- Promieniowanie UVA jest obecne przez cały rok, nawet kiedy za oknem nie ma słońca. Przebija się nawet przez szyby, a śniegdodatkowo odbija promienie zwiększając ich intensywność. Martwisz się, że krem z filtrem wybieli ci twarz i nie będzie ładnie łączyć się z podkładem? Spokojnie, na rynku powstało wiele produktów idealnych pod codzienny makijaż. Powiedzmy tosobie głośno - filtr 50 obowiązkowo przez cały rok.

Czy warto inwestować w kosmetyki, które są przeznaczone do używania w konkretnej porze roku?

- Zawsze powinniśmy kierować się potrzebami naszej skóry, niezależnie od pory roku. Na bieżąco obserwujmy stan cery i wspierajmy ją odpowiednimi kosmetykami. Gdy widzimy, że jest odwodniona, sucha postawmy na mocne nawilżenie,również od wewnątrz. Jeśli ma nierówną strukturę i przebarwienia, sięgnijmy po kosmetyki z retinolem, witaminą C lub kwasami.

- Drobne zmarszczki możemy wygładzić produktami z peptydami i kwasem hialuronowym. Dobrze dobrany kosmetyk potrafi zdziałać cuda.

Jak poradzić sobie z suchą, szarą skórą?

- Chłodniejsze miesiące to idealny czas na wszelkie zabiegi złuszczające i wyrównujące koloryt skóry. Polecam do swojej codziennej pielęgnacji wdrożyć takie składniki jak:

- Retinol, regularnie stosowany wyrównuje koloryt oraz redukuje drobne zmarszczki. Zwęża pory, ogranicza produkcję sebum i zagęszcza skórę.

- Witaminę C (kwas askorbinowy), stymuluję produkcję kolagenu, nawilża, rozświetla, chroni przed działaniem wolnych rodników

- Kwas mlekowy, moje najnowsze odkrycie. Przecieram twarz nasączonymi kwasem płatkami dwa razy w tygodniu. Efekt? Zwężenie porów, uelastycznienie skóry i spłycenie zmarszczek.

To moje top 3 składniki aktywne, które polecam.

Czy są jakieś sposoby żeby makijaż wyglądał dobrze nawet kiedy nasza skóra nie jest odpowiednio wypielęgnowana?

- Jeżeli nie zdążymy odpowiednio przygotować skóry, postawmy w makijażu na efekt GLOW. Zacznijmy od treściwego kremu, który świetnie przygotuje skórę pod makijaż. Następnie wybierzmy krem BB lub fluid o właściwościach nawilżających. Powinien być lekki, wyglądać naturalnie i zawierać dodatkowe substancje pielęgnujące jak np. witaminy, kwas hialuronowy, olejki. Unikajmy mocno kryjących podkładów o matowym wykończeniu - podkreślą nam strukturę skóry i uwidocznią niedoskonałości. Puder nałóżmy w bardzo małej ilości, w miejsca, które naprawdę tego potrzebują np. Strefa T, okolice pod oczami). Nieprzypudrowana skóra wygląda promieniście i zdrowo. Jeżeli chcemy maksymalnie odświeżyć swój look, zrezygnujmy z mocnego konturowania bronzerem. Polecam sięgnąć po opalizujące róże oraz rozświetlacz.

Doszedł również problem maseczek - jak chronić swój makijaż i unikać wyprysków, które niestety pojawiają się w okolicy ust, brody i nosa?

- Zauważyłam, że najlepszą metodą jest częste zmienianie maseczki. Jak mam taką możliwość, zmieniam ją nawet co dwie godziny. U mnie w grę wchodzą tylko maseczki chirurgiczne jednorazowe. Długie noszenie maski, a co najgorsze używanie jej nieodkażonej przez kilka dni, przyczynia się do powstawania wyprysków, zapalenia mieszków włosowych lub nawet "maskne" czyli trądziku spowodowanego noszeniem maseczki. Im częściej zmieniamy maskę, tym lepiej dla naszej cery. Dodatkowo odradzam nakładania makijażu pod maskę. Może przyczynić się to do zatkania porów. Wieczorem dokładnie oczyśćmy twarz skupiając się szczególnie na obszarze wokół ust.

Czy rozpoczęcie dobrych praktyk pielęgnacyjnych pozwoli nam cieszyć się piękną skórą już latem?

- Teraz jest idealny czas aby skupić się na kondycji swojej cery! Oczyszczajmy, złuszczajmy i nawilżajmy.Pokochajmy naszą skórę i reagujmy na jej potrzeby. A co najważniejsze - bądźmy systematyczne.

Możemy podać naszym czytelniczkom kilka żelaznych zasad pielęgnacji?

- Najważniejsza zasada, o której już wspominałam, brzmi: zaprzyjaźnij się z filtrem 50. Wiem, że wiele osób ich nie lubi bo wybielają, są tłuste i zapychają pory... Bzdura! Powstało tyle świetnych kremów SPF , które cudownie wyglądają po aplikacji, a dodatkowo nadają się też pod makijaż. Krem z filtrem zatrzymuje procesy starzenia, które są spowodowane promieniowaniem UVA oraz UVB.

- Kolejna rada - nie ważne jak jesteś zmęczona nigdy nie zasypiaj w makijażu. Demakijaż przed snem to świętość. Dokładne oczyszczenie spowoduje, że cera następnego dnia będzie gładka i promienna, a skóra będzie mogła zregenerować się w ciągu nocy. Zaśnięcie w makijażu przyczynia się do powstawania zaskórników, wysuszenia i utraty elastyczności. Efekt szarej, ziemistej cery gwarantowany.

- Kolejny krok to złuszczanie. Wystarczy 2-3 razy w tygodniu, by szybko zauważyć efekty. Wybierz swój ulubiony sposób. Możesz to robić maszynkami do oczyszczania, peelingami do twarzy, kwasami czy retinolem. Znajdź metodę odpowiednią dla siebie - możesz je też łączyć. W krótkim czasie Twoja cera zacznie być promienista, struktura się wygładzi, jest też szansa, że pozbędziesz się przebarwień. Pamiętaj tylko o systematyczności.

Czy istnieje jakiś magiczny produkt/ magiczny trik makijażowy, który ukryje szaro-zimową cerę i doda świeżości?

- Tak, jak wcześniej wspomniałam, polecam kosmetyki nawilżająco - rozświetlające. Dzięki temu skóra będzie pięknie odbijać światło dając efekt świeżości. Polecam wybrać dobry podkład nawilżający, rozświetlacz oraz róż ze świetlistymi drobinkami.

Zobacz także:

Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska. Przerwanie Półwyspu Helskiego albo zalanie starówki w Gdańsku możliwe co kilka latNewseria Biznes
Styl.pl
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas