Reklama

Fryzury odmładzające po 40. Krótkie stylizacje włosów odejmują kilka lat

Krótkie fryzury mogą być jednym ze sposobów na odjęcie sobie kilku lat. Wiele kobiet po 40. decyduje się na metamorfozy, szczególnie jeśli chodzi o stylizację włosów. Taką zmianą chcą zachować młodzieńczy wygląd, a także poczucie atrakcyjności. Sprawdź najnowsze trendy krótkich fryzur, które dodadzą pewności siebie dojrzałym paniom.

Nowy etap, czy też wiek w życiu kobiety bardzo często wiąże się ze zmianą fryzury. To właśnie krótkie fryzury potrafią odjąć paniom kilka lat. Sprawdź najkorzystniejsze cięcia włosów dla kobiet po 40 - wybierz odmładzającą fryzurę

Jaka jest najlepsza, krótka fryzura dla 40-latek?

Fryzury odmładzające po 40-stce cechują się krótkim cięciem. Ich stylizacja zajmuje dosłownie chwilę, a dodatkowo możemy układać je na różne sposoby. Oto przykłady krótkich fryzur dla 40-latek:

Reklama

Młodzieńczego wyglądu dodatkowo dodadzą pofalowane, krótkie fryzury, które możemy wymodelować za pomocą szczotki. Odmładzającą fryzurą dla kobiet po 40. może być również mała, krótka kitka. Spięcie włosów "wyciąga" skórę ku górze, tym samym niwelując zmarszczki.

Krótka fryzura pixie cut - powrót do lat 50. i 60.

Pixie cut to krótka fryzura, która była bardzo popularna w latach 50. i 60. Obecnie wiele kobiet po 40 decyduje się na takie cięcie, ponieważ zdecydowanie odejmuje kilka lat. Jak wygląda ta krótka fryzura?

W krótkiej fryzurze pixie cut boki i tył są skrócone, natomiast góra włosów jest bujna, nadaje objętości. Inna propozycja tej odmładzającej fryzury to dłuższe włosy, jednak odkrywające kark i przód, sięgające do uszu. 

Krótka fryzura bob - klasyczna, ponadczasowa fryzura odmładzająca

Bob jest klasycznym cięciem, a tym samym ponadczasową fryzurą, która odejmuje 40-latkom kilka lat. Ta krótka fryzura skupia uwagę na oczach, dlatego rysy twarzy wydają się bardziej regularne i symetryczne. Jak wygląda bob?

Ta krótka fryzura najczęściej sięga do okolic brody, choć długość może być różna, w zależności od preferencji. Dziewczęcego uroku dodają fale i jasne refleksy na bobie. 

Krótka fryzura bombka - jej układanie nie wymaga czasu ani specjalnych umiejętności

Krótka fryzura bombka jest bardzo twarzowa, ponieważ podkreśla rysy twarzy. Z kolei cieniowana bombka nadaje włosom gęstości, dzięki czemu wyglądają na zdrowsze. 

Przód bombki jest dłuższy, natomiast tył krótszy i stopniowany. Wiele kobiet po 40 wykonuje cięcie przodu do kilku centymetrów poniżej brody. Ta krótka fryzura cechuje się praktycznością, ponieważ jej układanie nie wymaga czasu ani specjalnych umiejętności

Krótka fryzura z grzywką - skutecznie zakrywa zmarszczki, dodaje wdzięku

Krótka fryzura z grzywką może mieć kilka wersji. Najbardziej odmładzającą fryzurą będzie ta z długą i prostą grzywką, a także asymetryczną i cieniowaną

Krótka fryzura z grzywką potrafi całkowicie odmienić wizerunek kobiet po 40. Dlaczego? Otóż skutecznie zakrywa zmarszczki, dodaje wdzięku i oczywiście odejmuje kilka lat. Grzywka pasuje do różnej długości włosów, nie tylko tych krótkich. 

CZYTAJ TAKŻE:

Znaki zodiaku a fryzura. Sprawdź, w czym będzie ci do twarzy

Ewa Farna w nowej, zaskakującej fryzurze. Lansuje trendy?

Siwe włosy: przyczyny siwienia, zapobieganie, domowe sposoby na siwiznę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: krótkie fryzury | fryzury damskie | fryzury odmładzające

Reklama

Reklama

Reklama