Ganbanyoku: Sauna inna niż wszystkie

Sauna sucha, parowa czy mokra? A może skalna? Ta ostatnia, ciesząca się dużą popularnością w Japonii, pojawia się coraz częściej w ofertach salonów spa&wellness na całym świecie. Jaka jest tajemnica wulkanicznych płyt, z których wykonane są łóżka Ganbanyoku, i czy warto skorzystać z takiego zabiegu?

"Skalna kąpiel" umieszczana jest wśród 5 najciekawszych zabiegów holistycznych na świecie
"Skalna kąpiel" umieszczana jest wśród 5 najciekawszych zabiegów holistycznych na świeciemateriały prasowe

Japoński sekret długowieczności

Sekret Ganbanyoku tkwi w unikalnych właściwościach płyt skalnych wytwarzanych są z czarnej kamionki wulkanicznej (Black Silica). Oryginalne płyty wykonane w tej technologii produkowane są jedynie w kilku kamieniołomach na japońskiej wyspie Hokkaido.

Kilkaset lat temu wojska samurajskie jako pierwsze odkryły niesamowite właściwości kamieni wulkanicznych. Dziś większość Japończyków przynajmniej raz w tygodniu korzysta ze "skalnej kąpieli". Specjalnie zaprojektowane łóżka emitują naturalne promienie podczerwone i nagrzewają się do komfortowej temperatury 42-44 stopni.

Ciepło rozchodzi się po całym ciele i dociera do tkanek organizmu znacznie głębiej niż podczas tradycyjnych zabiegów saunowych. Sauny Ganbanyoku stały się ostatnio bardzo popularne również w innych rejonach świata, a niedawno pojawiły się w Polsce.  

Smukła sylwetka i lepszy metabolizm

W trakcie zabiegu Ganbanyoku podgrzewanie ciała następuje od dołu i jest to zupełnie innego rodzaju doświadczenie niż to, do którego można przyzwyczaić się można w trakcie tradycyjnych zabiegów saunowych. Seanse przyspieszają metabolizm, mają działanie odchudzające - bardzo dobrze przyczyniają się do redukcji cellulitu. Podczas jednego godzinnego zabiegu organizm spala od 800 do 1500 kalorii.  

Podczas jednego godzinnego zabiegu organizm spala od 800 do 1500 kalorii
Podczas jednego godzinnego zabiegu organizm spala od 800 do 1500 kaloriimateriały prasowe

Sprawdzony sposób na długowieczność

Ganbanyoku posiada wyjątkowe właściwości regenerujące - doskonale wpływa na gojenie ran, blizn i podrażnień skóry. Promieniowanie podczerwone stymuluje produkcję leukocytów, które są odpowiedzialne m.in. za eliminację komórek rakowych, a także eliminuje z organizmu wirusy, bakterie, grzyby i pasożyty.

Dzięki zwiększonej ekspozycji jonów ujemnych, sauna skalna działa również jako naturalny antydepresant. Ganbanyoku łagodzi napięcia mięśniowe oraz wpływa na wrażliwość bólową zakorzeń nerwowych, a więc jest wskazana dla osób aktywnie uprawiających sport.  

Naturalny balsam dla twojej skóry

Podczas seansu ciało wydziela inny rodzaj potu, zwany w Japonii "potem perłowym" - bez specyficznego zapachu, który posiada silne właściwości bakteriobójcze. Tworzy tzw. płaszcz hydro-lipidowy i działa jak naturalny balsam odżywczy - nadaje skórze miękkość i elastyczność.

W porównaniu z saunami fińską i rzymską, Ganbanyoku jest 6-7 razy bardziej efektywne w usuwaniu z organizmu szkodliwych związków i metali ciężkich.  

Polecane przez ekspertów

- Sauny Ganbanyoku zdążyły już zyskać uznanie wśród specjalistów z branży spa&wellness. - Skalne kąpiele to niepowtarzalne i uzdrawiające doświadczenie, które stanowi zmysłową przyjemność dla ciała, relaks dla umysłu i odnowę dla ducha - mówi Anna Sierpowska, menager Studia Sante.

Seanse zalecane są szczególnie w okresie wiosennym. Ganbanyoku doskonale oczyszcza ciało z toksyn i dostarcza niezbędnej energii witalnej. "Skalna kąpiel" umieszczana jest przez ekspertów wśród 5 najciekawszych zabiegów holistycznych na świecie.  

Zabiegi Ganbanyoku oferowane są obecnie przez warszawskie Studio Sante. Znajduje się tam jedyne w Europie podwójne łóżko saunowe.

Styl.pl/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas