Reklama

Gdy kosmyków coraz mniej

Wypadanie włosów to problem, który zwykle nasila się z wiekiem. Dotkliwie odczuwamy go podczas przesilenia, właśnie jesienią. Jednak można powstrzymać ten proces.

1. Odżyw cebulki włosów

Na przerzedzającą się czuprynę świetnie zadziałają naturalne składniki.

Jajka zawierają witaminy i minerały wzmacniające cebulki i włosy. Połącz 2 żółtka z dwiema łyżkami wody. Wmasuj w suchą skórę głowy, owiń ręcznikiem.

Mielone ziarna kozieradki zalej na noc połową szklanki wrzątku. Rano odcedź płyn i wetrzyj go we włosy u nasady. Stosuj codziennie, po dwóch tygodniach zauważysz efekty.

Rano myjesz włosy? Dwa razy w tygodniu na wieczór stosuj wcierki olejowe, np. mieszanki na bazie oleju łopianowego czy lnianego. Może też być oliwa.

Reklama

Łatwo zrobisz

Sok z czarnej rzodkwi jest znanym w medycynie ludowej środkiem zagęszczającym włosy i zapobiegającym ich wypadaniu. Poprawia krążenie krwi w skórze i dostarcza jej substancji odżywczych. Jeśli nie masz wyciskarki do soków, zetrzyj rzepę na tarce i odciśnij przez gazę. Sok wmasowuj w skórę głowy przez 3 minuty, zostaw na pół godziny, następnie spłucz. Powtarzaj co 3 dni.

2. Działaj od środka, by je wzmocnić

Co wpłynie na mniejszą utratę włosów? Odpowiednia dieta i suplementy.

Twoje pasma są cienkie i słabo rosną? Jedz potrawy bogate w witaminy (głównie biotynę) i minerały (chrom, selen, cynk). Znajdziesz je w rybach, jajach, orzechach. Łykaj też sprawdzone suplementy.

Niedobory składników odpowiedzialnych za porost włosów świetnie uzupełnią drożdże. 1/3 kostki zalej wrzątkiem. Gdy wystygną, wypij je, bez cukru. Po 3-miesięcznej kuracji zrób miesiąc przerwy.

To ci pomoże

Skrzyp polny w połączeniu z pokrzywą to świetna kuracja przeciwko wypadaniu włosów. Łyżkę ziela skrzypu gotuj w szklance wrzątku przez około 15 minut. Łyżkę lub saszetkę pokrzywy zalej wywarem i zaparz. Tak przygotowany napar pij codziennie przez dwa miesiące, potem zrób dwumiesięczną przerwę. Włosy staną się gęstsze i mocniejsze.

Traktuj je lepiej

 To, jak obchodzisz się z włosami, wpływa na ich kondycję i gęstość.

By dodatkowo nie osłabiać wypadających kosmyków, ogranicz stosowanie preparatów do stylizacji. Pianki, lakiery czy żele niepotrzebnie obciążają włosy, utrudniając ich regenerację. Wybieraj łagodne szampony lub te wzmacniające. Po umyciu nie szarp włosów, nie trzyj.

Znajdź czas na masaż, by poprawić ukrwienie skóry głowy i wzmocnić cebulki. Najprościej jest wykonywać go podczas mycia. Kolistymi ruchami masuj głowę opuszkami palców przez kilka minut.

Znaczne wypadanie włosów może świadczyć o chorobie. Nie zwlekaj więc z wizytą u lekarza, zwłaszcza jeśli ten stan trwa dość długo, a stosowane preparaty i domowe metody nie pomagają.

Na Żywo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama