Reklama

Gdy włosy tracą blask

Powodem kłopotów może być pora roku, niewłaściwa pielęgnacja lub uboga dieta. Ale łatwo problemom zaradzić.

Pielęgnacja na co dzień i raz w tygodniu

● Na co dzień. Ważne, byś używała kosmetyków dobranych do rodzaju włosów. Jeśli suche będziesz myła szamponem do przetłuszczających się, stracą blask. Pamiętaj także, aby do włosów farbowanych stosować całe serie preparatów: szampon, odżywkę, a do układania piankę czy odpowiedni żel, utrwalające kolor i dodające blasku. Jeśli na co dzień sięgasz po lakier, także wybierz ten, który sprawi, że twoje włosy będą piękne i lśniące.

● Kuracje raz w tygodniu. Konieczne są specjalistyczne maski – bez nich codzienna pielęgnacja może nie dać efektu. Maseczka będzie skuteczniejsza, jeśli po jej nałożeniu owiniesz włosy folią i ciepłym ręcznikiem. Blasku dodają także specjalistyczne sera, np. z proteinami jedwabiu, olejkami, wyciągami z kawioru, a także keratyną, która jest budulcem włosów.

Reklama

Bezpieczna stylizacja

Codzienne suszenie włosów zbyt gorącym strumieniem powietrza, używanie lokówek i prostownic nagrzanych do granic możliwości – te zabiegi stylizacyjne sprawiają, że włosy tracą blask, stają się kruche, łamliwe, matowe. Aby temu zapobiec, najlepiej suszyć włosy naturalnie. Jeśli to niemożliwe, używaj chłodnego strumienia, susz włosy powoli. Zawsze zanim użyjesz lokówki, prostownicy czy gofrownicy, nałóż na pasma kosmetyk termoochronny, który je ochroni przed wysoką temperaturą, a także odżywi włosy i odpowiednio je zregeneruje.

Suplementy diety

Jeżeli twój jadłospis nie jest dobrze skomponowany, mało urozmaicony, brakuje w nim witamin i minerałów, wówczas możesz mieć problemy z włosami. Gdy zauważysz, że w środku zimy nagle tracą blask, sięgnij po suplementy diety. Wybierz taki, który zawiera biotynę, krzem, wapń, magnez, witaminy, wyciągi z roślin, np. skrzypu czy lnu.

Zobacz także:

Świat & Ludzie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy