Reklama

Hołd dla Diany czy modowa wpadka księżnej Kate?

23 czerwca 2022 r. zaprezentowano światu pierwszy oficjalny wspólny portret księcia Williama i księżnej Kate. Dzieło utytułowanego, brytyjskiego portrecisty wzbudziło jednak wiele kontrowersji. Niektórzy komentatorzy zwracają uwagę na niekorzystny wygląd kobiety. Inni podkreślają sposób, w jaki oddała hołd księżnej Dianie.

William i Kate: Dystyngowani i zrelaksowani jednocześnie?

23 czerwca 2022 r. nastąpiło oficjalne odsłonięcie pierwszego wspólnego porteru księcia i księżnej Cambridge, który wyszedł spod pędzla znanego i wielokrotnie nagradzanego brytyjskiego portrecisty — Jamiego Coreth’a. Autor dzieła podkreślał, że jego celem było przedstawienie książęcej pary jako zrelaksowanej i przystępnej, ale jednocześnie dystyngowanej i eleganckiej. “Chciałem, by ten portret oddawał równowagę pomiędzy ich publicznym i prywatnym życiem" - powiedział portrecista dla magazynu “People".

Kate Middleton DRUGI RAZ w tej samej kreacji. Wygląda rewelacyjnie>>

Reklama

Zielona suknia koszmarem Kate?

Na obrazie księżna Cambridge wystąpiła w zielonej, lśniącej sukni "żony wampira" marki Susie Cave (żony Nicka Cave’a). Kreację zdobią falbany na dole spódnicy oraz przy rękawach. Na nogach księżnej połyskują satynowe, zielone buty zaprojektowane przez Manolo Blahnika. Całość stylizacji uzupełnia perłowa biżuteria i włosy falami spływają na plecy modelki. Kate Middleton nie po raz pierwszy założyła "wampirzą" zieloną suknię. Księżna nosiła ją podczas wizyty w Dublinie w 2020 r.

Kreacja nie wszystkim przypadła do gustu. Niektórzy zarzucają jej mroczny, gotycki i przestarzały wygląd. Zwracając też uwagę, że blada cera (nadana księżnej na obrazie przez artystę) w połączeniu z zielenią sukni wygląda niezwykle ziemiście. Pojawiły się nawet głosy w polskim internecie, że Kate Middleton nie przemyślała swojego wyboru i włożyła wygodne, ale nie ładne ubranie. Jednak nic z dotychczasowych zachowań wybranki Wiliama nie wskazuje, by dobierała ona garderobę przypadkowo.

Dla urody trzeba cierpieć? One dla niej umierały! >>

Zielony hołd dla księżnej Diany?

Tego samego zdania jest również wielu zagranicznych komentatorów. Stoją oni na stanowisku, że kreacja księżnej Cambridge jest hołdem dla stylu jej teściowej. Kate Middleton znana jest ze swojej skrupulatności i przemyślanych działań oraz z częstego nawiązywania stylizacjami, do tych które nosiła “królowa ludzkich serc".  Nie inaczej wydaje się być w tym przypadku. Zielona kreacja księżnej Kate przywodzi bowiem na myśl suknię, którą założyła Diana Spancer w 1990 r. na premierę filmu “Polowanie na Czerwony Październik". Matka Williama nosiła do swojej kreacji satynowe, zielone czółenka na obcasie, podobne buty założyła żona księcia pozując do obrazu. Wydaje się, że wybór Kate Middleton nie był więc dziełem przypadku, a dokładnie przemyślaną decyzją.

Portret księcia i księżnej Cambridge można będzie podziwiać w Fitzwilliam Museum na Uniwersytecie w Cambridge.

Królowa Elżbieta II i jej jubileusz w cieniu sensacji. Będzie skandal?

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy