Jak nie uszkodzić włosów, korzystając z suszarki do włosów?

Suszarka do włosów towarzyszy człowiekowi już od przeszło 100 lat, bowiem pierwszy ręczny wynalazek tego typu został wprowadzony na rynek właśnie około 1920 roku. Sama koncepcja suszarki nie była nowa, ponieważ już od końca XIX wieku w salonie fryzjerskim we Francji używano stacjonarnych suszarek. Temu pomysłowi daleko było do wygody obecnych stanowisk do suszenia włosów, nie wspominając o ręcznych suszarkach, które zagościły w naszych domach.

Materiały promocyjne partnera

Dawniej suszenie włosów wiązało się ze zniszczeniami wywołanymi gorącym podmuchem powietrza oraz gwałtownością, z jaką to powietrze się wydostawało. Obecnie suszarka to coś więcej niż tylko wygoda i szybkość układania fryzury. Współczesne suszarki zapobiegają zniszczeniom włosa, pozwalają uniknąć puchu i ułatwiają działanie kosmetyków, używanych do pielęgnacji włosów.

Wybór odpowiedniej suszarki do włosów i sposoby suszenia

Dla wielu osób zakup suszarki do włosów stanowi nie lada wyzwanie. Zwłaszcza jeśli zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dobranie odpowiedniego sprzętu do naszych potrzeb. Wygoda to z pewnością najważniejszy atut przenośnych suszarek, ale na co jeszcze zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to, w jakiej kondycji są nasze włosy oraz jaki jest ich typ: proste, falowane, falowane i kręcone, czy może mocno kręcone. Zawsze powinno nam zależeć na zdrowiu włosa, a dopiero w drugiej kolejności na walorach urodowych. W końcu zdrowe włosy, to piękne włosy, które łatwo się układają i wyglądają zachwycająco bez względu na okoliczności.

Należy wiedzieć, że nawet najlepsza i najdroższa suszarka musi być używana z rozsądkiem. Kluczowe będzie korzystanie z kosmetyków termoochronnych, które uchronią nasz włos przed ciepłym powietrzem oraz zadbają odpowiednio o włosy już na etapie ich mycia. Stosowanie sprawdzonych produktów bez SLS, czyli szkodliwych silikonów oraz sięganie po odżywki i zachowanie równowagi PEH to coś, co powinniśmy robić, jeśli chcemy cieszyć się zdrowymi i bujnymi włosami.

Na co należy uważać podczas suszenia włosów?

Susząc włosy, pamiętajmy o tym, żeby zaczynać od góry włosów - skóry, gdyż tam wysychają one najwolniej i dopiero później przejdźmy do długości. W przypadku włosów prostych wiele kobiet sięga od razu po prostownicę, żeby uzyskać efekt jedwabiście lśniącej tafli. Jednakże zdrowszym sposobem jest sięgniecie po szczotkę i ułożenie fryzury, używając suszarki oraz szczotki. Efekty są bardzo zbliżone, a unikamy niepotrzebnego przegrzewania włosa prostownicą.

Jeśli mamy włosy falowane lub kręcone koniecznie korzystajmy z dyfuzora, który pozwoli na utrzymanie ładnego skrętu oraz uniknięcie puchu. Oczywiście istotne jest również stosowanie kosmetyków, które podbiją loki, utrzymają je w miejscu i zapobiegną elektryzowaniu. Podczas suszenia loków nie należy robić tego do ich całkowitego wysuszenia, lecz zostawić w niewielkim stopniu wilgotne, żeby pozwolić im naturalnie doschnąć.

Najczęstsze błędy podczas suszenia włosów:

  • Nie rozczesujmy włosów na siłę, zwłaszcza kiedy są mokre i szczególnie narażone na zniszczenia. Użyjmy odżywki lub kosmetyków ułatwiających rozczesywanie i dopiero wtedy przejdźmy do suszenia.
  • Nie suszmy włosów "pod włos", ponieważ otwieramy niepotrzebnie łuski włosa, co prowadzi do ich matowienia.
  • Nie modelujmy fryzury do dołu, tylko wyciągajmy włosy do boku lub nawet do góry. Pomoże nam to w odbiciu włosa u nasady i pozwoli zapobiegnąć tzw. przyklapowi, który pozbawi lekkości nawet najzdrowsze i najbardziej zadbane włosy.

Nie kupujmy suszarki "byle jak". Zawsze zastanówmy się, jakie są nasze indywidualne potrzeby, jak często i w jakim celu będziemy jej używać. Funkcja jonizacji to absolutne "must have" w każdej godnej uwagi suszarce.

Wybierz odpowiednią suszarkę i zadbaj o zdrowie swoich włosów Jak się okazuje, nowoczesne suszarki oprócz wygody użytkowania mogą również dbać o zdrowie naszych włosów. Warto poświęcić kilka chwil na wybór odpowiedniego sprzętu dla naszych potrzeb, żeby w 100% wykorzystać zalety tego ponad stuletniego wynalazku.

 

materiały promocyjne partnera