Reklama

Reklama

Jak się pozbyć zmarszczek wokół ust?

Bruzdy nosowo-wargowe mogą zmienić wyraz twarzy i nadać jej niezadowolony grymas.

 Z kolei tzw. zmarszczki palacza (dotyczą też niepalących osób) powstają wskutek charakterystycznego ułożenia ust, które pozostawia ślady w kształcie kreseczek. I jedne, i drugie można złagodzić systematycznymi ćwiczeniami.  

Gimnastyka twarzy

Aby wygładzić zmarszczki wokół ust, trzeba wzmocnić mięśnie okrężne odpowiedzialne za tę część twarzy. Nikt tu nikogo nie będzie oszukiwał, że po paru ruchach ustami usuniesz zmarszczki. Nie, ale jeśli to stanie się Twoim nawykiem, tak jak czyszczenie zębów, 7-10 minut, ale codziennie, wtedy po miesiącu już zobaczysz  efekty.

Reklama

Mów na głos
 Ułóż usta tak  jakbyś chciała komuś wyraźnie pokazać,  jak wymawiać  samogłoski: "a", "o",  "i", "u", "e" "u".  Każdą powtórz  co najmniej  10 razy.

Rób dziubek
 Wyobraź sobie, że chcesz kogoś pocałować daleko przed sobą - ściągnij policzki i usta. Wytrzymaj tak przez 10 sekund. Rozluźnij, powtórz 3 razy dziennie.

Wesoła-smutna
  Unoś i opuszczaj kąciki ust, czyli uśmiechaj się  i rób smutną minę  na zmianę. Powtórz 10 razy. Ćwiczenia  wykonuj  3 razy  dziennie.

Oprócz tych ćwiczeń, dołóż jeszcze kilka: Zaciskaj usta. Przyłóż dolną wargę do górnej i mocno zaciśnij (tak, aby nie było widać czerwieni wargowej). Przytrzymaj 10 sekund i rozluźnij. Nabierz powietrza do ust i przesuwaj je z jednego policzka do drugiego. Powtarzaj co najmniej 10-20 razy. Wyciągaj żuchwę do przodu  i cofaj ją. I tak 10-20 razy.   

IK

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy