Reklama

Jak stosować i kupować perfumy?

​Trzeba ich używać oszczędnie i z wyczuciem. Odpowiednio dobrane do naszego charakteru i pory roku będą największą ozdobą.

Perfumy w wersji eau de parfum lub eau essentielle są najtrwalsze. Ale nie każdy może sobie na nie pozwolić. 

Zanim wybierzesz zapach 

Przez pierwsze 30 min czujemy nutę głowy. Jest najmniej trwała, ale to ona często decyduje, czy kupujemy dane perfumy, czy nie. To błąd. Ta faza nie daje żadnego pojęcia o tym, jaki zapach będzie później. Po 30 minutach ujawnia się nuta serca. Często nas zaskakuje, bo różni się od pierwszego wrażenia. Utrzymuje się jakieś dwie godziny, czasem mniej. Po ponad dwóch godzinach zaczyna docierać do nosa nuta bazy. To ona powinna decydować, czy perfumy są dla nas, czy nie. 

Reklama

Trwałość na dłużej 

Oczywiście decyduje o tym przede wszystkim jakość perfum. Ale okazuje się, że nie tylko. Ważny jest też stopień nawilżenia skóry, bo wtedy zapach jest absorbowany na dłużej. Aplikuj perfumy na ciało, nie na ubranie. Dopiero w kontakcie z ciepłem ciała zapach pięknie się rozwinie. Nanoś je na wilgotne włosy. To bardzo przedłuża trwałość perfum, a każdy ruch głowy uwalnia ich woń. Spryskuj się perfumami po prysznicu. Pod wpływem ciepła pory skóry otwierają się i lepiej wchłaniają zapach. Warto też wmasować olejek, bo natłuszczona skóra świetnie absorbuje perfumy.

Kolor a zapach

Niebieski lub zielony
Można w nich wyczuć zapach morskiej bryzy, zielonych liści, soczystych owoców i trawy. Wybieraj wśród nich, jeśli szukasz nieco sportowych i orzeźwiających perfum.

Różowe
Najczęściej przeważa w nich nuta kwiatowa. Takie zapachy mają działanie uspokajające i łagodzące. Są bardzo kobiece i możesz po nie sięgać w ciągu dnia.

Żółty lub pomarańczowy
Dominuje w nich nuta owocowa. Chętnie wybierają je kobiety, które lubią energetyczne i orzeźwiające zapachy. 

Czerwone lub brązowe
Tu najważniejszą rolę odgrywa nuta orientalna. Takie perfumy zwykle są ciężkie i długo utrzymują się na skórze. Idealne na wieczór.  

Fioletowe
To połączenie kwiatowych i orientalnych nut. Są ciężkie i trwałe, bywają słodkie. Najlepiej dopełniają wieczorowe stroje. Na dzień mogą być zbyt drażniące. 
Zobacz także:

  

Tele Tydzień
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama