Reklama

Jak usunąć niechciane włoski

​Pojawiają się na twarzy najczęściej w dojrzałym wieku. Aby się ich pozbyć, możesz wykorzystać naturalne sposoby albo preparaty z drogerii.

1. Jeżeli rośnie ci wąsik

Stosuj peelingi albo plastry. Jeśli chcesz, aby włoski były niewidoczne, możesz je rozjaśnić, pocierając wacikiem z wodą utlenioną.

Połącz łyżkę stołową bezsmakowej żelatyny z 2 łyżkami stołowymi mleka i 3-4 kroplami soku z cytryny i olejku lawendowego. Podgrzej w mikrofalówce przez 15 sekund, nałóż na skórę i usuń po 5 minutach. 

Zmieszaj łyżeczkę miodu i pół szklanki proszku z suszonych moreli lub po łyżce płatków owsianych, miodu, sok z cytryny, uzyskując gęstą pastę. Zostaw na twarzy na 5 minut, a potem pocieraj okrężnymi ruchami. 

Plastry do depilacji rozgrzej w dłoni i przyklej na skórze. Napnij ją jedną ręką, a drugą oderwij plaster w kierunku przeciwnym niż wzrost włosków.

Szklankę cukru zmieszaj z 1/4 szklanki miodu i sokiem z cytryny. Podgrzej, a gdy przestygnie, nałóż na skórę. Przyklej plastry albo skrawki materiału, a potem je zerwij. 

Reklama

2. Kiedy masz włoski na brodzie

Użyj kremu do depilacji lub lasera. Gdy likwidujesz je codziennie maszynką do golenia (np. jednorazową), włoski szybko odrastają, stają się twardsze i gęściejsze. 

Smaruj skórę kremem do depilacji twarzy (możesz nim też usuwać wąsik), odczekaj 2-3 minuty i zetrzyj szpatułką, która znajduje się w opakowaniu. Przemyj letnią wodą. Osusz, bez pocierania ręcznikiem. 

Jeszcze inne, skuteczniejsze sposoby to depilacja laserem albo światłem IPL w gabinecie kosmetyczki (ale światło redukuje tylko ciemne włoski). Zabieg powtarza się 6-8 razy. Jedna wizyta to koszt 100-150 zł. 

3. Gdy chcesz wyregulować brwi

Najlepiej zrobisz to za pomocą pęsety. 

Najpierw rozczesz brwi i narysuj ich pożądany kształt kredką. Włoski poza zaznaczonym obszarem usuwaj pęsetą. Możesz też delikatnie zwęzić zbyt gęste brwi, wyskubując włoski od dołu. Uważaj tylko, aby nie przesadzić i kreseczki nie były zbyt cienkie. 

Ich nadmiar u góry łuku brwiowego wyrywaj albo pęsetą, albo pozbądź się ich za pomocą wosku. 

Usuwaj je zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, nigdy pod włos. Gdy naciągniesz skórę palcami, zabieg będzie mniej bolesny. 

Jeśli zrobisz to wieczorem, opuchlizna i zaczerwienienia powinny zniknąć do rana. Aby zlikwidować podrażnienie po zabiegu, przyłóż na kilka minut kostkę lodu owiniętą w chusteczkę. Jeśli to nie pomaga, smaruj skórę kremem z alantoiną, pantenolem lub maścią cynkową. 

>>> Przepis na pastę z kurkumy wspomagającą depilację znajdziesz na następnej stronie <<<

To ci pomoże

Do depilacji możesz wykorzystać zmieloną na proszek kurkumę. 

Zmieszaj 0,5 szklanki tej przyprawy z łyżką wody lub mleka, by otrzymać pastę. Nałóż na skórę i pozostaw do wyschnięcia. Ścieraj powoli okrężnymi ruchami, używając wilgotnej ręki lub mokrego ręcznika. Pozostałą część zmyj wodą. Taki zabieg powtarzaj co dwa dni.

Zobacz także:

Na Żywo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama