Reklama

Reklama

Jak wzmocnić wypadające włosy?

​Włosy najczęściej wypadają przy nieprawidłowej pielęgnacji i diecie. Czasem także wskutek chorób. Wystarczy tylko miesiąc, by poprawić ich wygląd. Nasza kuracja na nadmierne wypadanie włosów wzmacnia bowiem nie tylko same włosy, ale także ich cebulki i skórę głowy. Dlatego też i efekt będzie znacznie trwalszy, niż przy wszystkich innych metodach.

Tydzień 1

Odstaw dotychczas używane kosmetyki do włosów. Kup szampon ze skrzypem polnym i dodaj do niego olejek z pokrzywy (10 kropli na 200 ml szamponu). 

Przygotuj wcierkę. Połową szklanki wrzątku zalej 3 łyżki rumianku. Po 3 godzinach odcedź. Miksturę wcieraj 30 minut przed myciem głowy.

Gdy myjesz głowę, po nałożeniu szamponu odczekaj 10 minut (np. umyj się w tym czasie) i spłucz.

Tydzień 2

Wzmocnij działanie szamponu, dodając zawartość kapsułek z witaminą E (10 kapsułek na 200 ml). 

Przygotuj płukankę: szklanką wrzątku zalej łyżeczkę suszonych liści pokrzywy i parz pod przykryciem przez 10 minut. Odcedź i odstaw do wystygnięcia (płukanka powinna być letnia).

Tak, jak w pierwszym tygodniu, 30 minut przed każdym myciem głowy stosuj rumiankową wcierkę i myj głowę - już wzmocnionym szamponem. A po myciu stosuj płukankę. Na koniec nie spłukuj włosów wodą.

Reklama

Tydzień 3

Włosy myj nadal wzmocnionym szamponem ze skrzypem polnym. Jednak podczas mycia, oprócz szamponu, na dłoń nasyp łyżeczkę soli. Taką mieszanką masuj skórę głowy przez 1-2 minuty, po czym od razu spłucz letnią wodą. Solny piling poprawi mikro- krążenie krwi w skórze. 

Na koniec zastosuj pokrzywową płukankę (przepis ten sam, co w poprzednim tygodniu).

Tydzień 4

Myj włosy wzmocnionym szamponem. Przy pierwszym myciu przed spłukaniem ich odczekaj 10 minut, przy drugim już tego nie rób.

Przygotuj maseczkę odżywczą. Wymieszaj dwa żółtka jaja kurzego z trzema łyżkami suszu herbaty zielonej. Dokładnie wymieszaj (jeśli maska będzie za gęsta, rozcieńcz ją wodą). Po myciu głowy nałóż maskę na 30 minut i obficie spłucz włosy letnią wodą.

Zobacz także:

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy