Reklama

Jak zafarbować siwe włosy

​Nie każda z nas lubi swoje srebrne pasma, nie wszystkim też w siwiźnie do twarzy. Postaw na naturalną koloryzację, która odejmie ci lat.

Białe włosy są bardziej sztywne niż te, które mają jeszcze pigment. Są też trudniejsze w koloryzacji. Gdy zmieniasz kolor w domu, warto potrzymać produkt na włosach parę minut dłużej, tak jak zaleca się to pasmom opornym na farbowanie. 

Na początek rozświetlenie

Przy pierwszych pojedynczych siwych włosach nie jest potrzebna całkowita koloryzacja. Wystarczy, że zrobisz sobie jasne refleksy - wtedy, gdy pojawi się jakiś siwy włos, nikt go nie zauważy. Refleksy możesz zrobić sama - farbą o ton, dwa jaśniejszą od twojego naturalnego koloru. Załóż rękawiczki, weź trochę produktu w palce i poprzeciągaj pojedyncze kosmyki. Mocno ich nie rozjaśnisz, a ładnie rozświetlisz włosy. 

Reklama

Szampony i płukanki

Gdy siwych włosów przybywa i zaczynają tworzyć białe pasma, czas na farbowanie całości. Zrób to szamponem koloryzującym, płukanką albo delikatną farbą bez amoniaku. Co prawda te produkty nie pokryją białych włosów, ale dadzą za to ciekawy efekt lekkiego przydymienia - kolor nie będzie sztuczny i "płaski". Pasma staną się np. jasnozłote, beżowe, nie będą się odcinać od reszty włosów. Mniej widoczny będzie też odrost. 

Farba bez refleksu

Twoje włosy są w stu procentach siwe? Wybierz farbę w naturalnym kolorze, czyli z odcieniem 0 po pierwszej cyfrze. Dla przypomnienia: pierwsza cyfra na opakowaniu produktu to poziom jasności - niższe numery mają kolory ciemniejsze, wyższe - jaśniejsze; druga jest informacją o odcieniu, jaki daje kolor: 0 - brak refleksu, 1 - popielaty, 2 - opalizujący, 3 - złocisty itd. Warto kupić farbę profesjonalną (ok. 30 zł) również z tego względu, że wśród produktów drogeryjnych nie ma wielkiego wyboru naturalnych odcieni. Do farby dokup aktywator, czyli wodę utlenioną - litr kosztuje ok. 20 zł, ale wystarczy c i na rok farbowania. 

Zrób to profesjonalnie

Jeśli przeprowadzasz koloryzację po raz pierwszy, wymieszaj farbę, zgodnie z instrukcją, z aktywatorem i nałóż na całe włosy. Gdy w grę wchodzi odrost, farbowanie zacznij od nałożenia na niego samej farby, na ok. 10-15 minut. Potem dodaj do nowej porcji farby aktywator i znów połóż na odrost. Pod koniec koloryzacji przeciągnij farbę na resztę włosów. 
Zobacz także:

Tele Tydzień
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy