Reklama

Reklama

Jak zimą dbać o storczyki i gwiazdy betlejemskie

Te efektowne kwiaty są dość trudne w pielęgnacji. Jak teraz o nie dbać?

 Storczyki najlepiej podlewać przez zanurzenie: wstaw doniczkę do naczynia z wodą i pozostaw tam tak długo, aż całe podłoże zostanie nawodnione. Czas ten zależy od wielkości doniczki. Używaj do tego celu wody o temperaturze pokojowej, najlepiej filtrowanej lub destylowanej. Gdy masz glinianą doniczkę, rób to np. co 3 dni, a plastikową - rzadziej,  np. co 5-7 dni, gdy podłoże już przeschnie.   

  Poinsecja, czyli gwiazda betlejemska wymaga ciepłego i jasnego miejsca. Ale nie stawiaj jej tuż przy kaloryferze czy grzejniku. Nie dopuść do jej przesuszenia i podlewaj umiarkowanie, raz na 2 dni, nie pozwalając, aby woda długo pozostawała na podstawce. Gdy w pomieszczeniu jest sucho, rozpylaj wokół niej mgiełkę z wody lub zastosuj nawilżacz powietrza.

Dokarmiaj ją też raz na dwa tygodnie nawozem dla roślin kwitnących. Zwykle traci ona liście pod koniec zimy i przechodzi w stan spoczynku. Wówczas skróć jej pędy tak, by na bocznych gałązkach zostało nie więcej jak po 2-3 pąki (są w kątach liści). Formy jednopędowe przytnij nad 3 lub 4 pąkiem.

Reklama

Na Żywo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy