Reklama

Reklama

Jak zrobić kreskę na powiece?

To nie takie trudne.

Nadają oczom piękny kształt, podkreślają barwę tęczówki, a nawet odmładzają, "podnosząc" opadające kąciki. Umiejętnie zrobione kreski na powiekach mają ogromne możliwości!

Jeśli nigdy ich nie rysowałaś, spróbuj, nie pożałujesz. Ćwiczenia zacznij eyelinerem w kremie i pędzelkiem lub bardzo miękką kredką. Te kosmetyki są najłatwiejsze w obsłudze i nietrudno jest zetrzeć małe wpadki, np. krzywo narysowaną linię.

Krok po kroku

Najpierw naciągnij powiekę palcem wskazującym, aby rozprostować wszystkie załamania - wtedy kreska będzie równa. Zacznij od narysowania cienkiej linii wzdłuż górnych rzęs - od połowy powieki aż do zewnętrznego końca. Linię staraj się zrobić jak najbliżej rzęs.

Reklama

Stopniowo pogrubiaj kreskę. Jeśli robisz makijaż wieczorowy, zdecyduj się na nieco grubsze kreski, które nie łączą się w zewnętrznych kącikach - takie malowała sobie sławna modelka Twiggy. Ale bądź ostrożna - zbyt "mocne" kreski mogą sprawić, że makijaż będzie zbyt "ciężki" i doda ci lat.

Wewnętrzne krawędzie górnych powiek obrysuj bardzo cienką linią. W tym miejscu gruba kreska wygląda bardzo nienaturalnie.

Chcesz optycznie powiększyć oczy? Delikatnie rozetrzyj kreskę, aby uzyskać efekt "przydymionego oka". Na koniec mocno wytuszuj rzęsy.

Więcej w serwisie:

Gładkie stopy bez tarki. Prosty krem za mniej niż złotówkę!

Skórka od banana wybieli zęby lepiej niż najdroższa pasta

Jak dbać o storczyki, aby kwitły przez wiele lat?Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: makijaże

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy