Reklama

Japoński sposób na urodę w kilka chwil

To nieprawda, że azjatyckie rytuały troski o skórę są intensywne i czasochłonne, rozłożone nawet na dziesięć czy jedenaście etapów.

Wręcz przeciwnie, klasyczne rytuały piękna są krótkie i niewymagające wysiłku, a jednocześnie pozwalają na przemianę skóry i ducha.
Poświęcenie czasu na pielęgnację skóry to nie luksus, lecz konieczność. Te krótkie, lecz ważne chwile stanowią idealne otwarcie i zakończenie dnia.

Te proste kroki pozwolą ci pozostać piękną przez całe życie. Jedna czy dwie minuty każdego poranka i wieczora są niczym relaksująca, krótka terapia w spa.

Krok 1. Oczyszczanie

W świecie Zachodu ten istotny krok nie jest traktowany jako priorytetowy. Produkt do oczyszczania wybieramy często na samym końcu. W Japonii oczyszczanie skóry jest postrzegane jako kluczowe dla jej zdrowia.

Reklama

Sekretny składnik: olej kameliowy, bogaty w witaminy A, B, D i E oraz kwas oleinowy

Co i jak: 20 sekund, by usunąć makijaż i spłukać lub zetrzeć kosmetyk użyty do czyszczenia.

Krok 2. Złuszczanie

Promienną cerę, którą często próbujemy osiągnąć za pomocą makijażu, miejscowo stosowanych kremów i innych specyfików, można osiągnąć z pomocą powszechnie dostępnych składników. Złuszczanie powinno być etapem pielęgnacji zarówno porannej jak i wieczornej.

Sekretny składnik: mączka ryżowa, z której Japonki przygotowują prostą pastę złuszczającą. Po aktywowaniu wodą oczyszcza pory, rozjaśnia skórę i przygotowuje na przyjęcie substancji odżywczych w kolejnych krokach rytuału. Jeśli dodasz do niej mielonych otrębów ryżowych, dostarczysz dodatkowo  witamin A, B2, B12 i nawilżających protein.

Co i jak: 20 sekund, by zwilżyć dłonie i z użyciem pół łyżeczki mąki ryżowej wytworzyć kremową pianę, nałożyć ją czubkami palców okrężnymi ruchami na twarz i spłukać.

 

Krok 3. Tonizowanie

To ważny etap między oczyszczaniem i nawilżaniem. Japonki stosują w jego trakcie esencje - "wody piękności" - nasycone ekstraktami roślinnymi płyny, lekkie, wolne od zapachu jak woda źródlana. To podstawowy krok do zmiękczania i rozjaśniania skóry.

 Sekretny składnik: sfermentowane substancje odżywcze, bogate w kwas mlekowy; zielona herbata, glony.

Co i jak: 7 sekund, by nałożyć esencję na suchą skórę i pozwolić jej się wchłonąć.

Krok 4. Odżywianie

Etap ważny, niezależnie od typu skóry. Tworzy na jej powierzchni ochronną warstwę. Jeśli masz suchą skórę, szukaj gęstego kremu lub olejku. Jeśli masz przetłuszczającą się cerę, wybierz lżejszy żel lub lotion.

Sekretny składnik: jedwab - ekstrakty w nim zawarte są bogate w aminokwasy i przeciwutleniacze, sprzyjają regeneracji komórek i nadają skórze elastyczność

Co i jak: 20 sekund, by równo nałożyć krem lub olejek, ruchami prowadzącymi do góry i na zewnątrz. Jeśli trzeba, dodaj 30 sekund, by delikatnie pomasować twarz i szyję.

Więcej o japońskich rytuałach piękna znajdziesz w książce "Rytuał gejszy. Japoński sekret promiennej cery", na podstawie której powstał artykuł:


 

 

 

 

 


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy