Reklama

Reklama

Jesienny przedpokój

Na dworze plucha, zostawmy błoto za progiem!

Więcej wycieraczek

Jesienią przed wejściem do mieszkania czy domu niezbędne są minimum dwie wycieraczki. Jedna, z szorstkim włosiem, powinna służyć usuwaniu piachu z butów. Drugiej używajmy po wytarciu błota i wystukaniu go - do całkowitego osuszenia. Może być to gumowa wycieraczka owinięta starym ręcznikiem.

Środki czystości


Podłogę w przedpokoju czyśćmy nietłustymi środkami. Przecierajmy raz dziennie porządnie odciśniętym mopem. Nie używajmy środków do pielęgnacji drewna czy gresu, dopóki utrzymuje się słota. Dopiero, gdy będzie sucho na dworze, użyjmy tłustej pasty i wyfroterujmy drewnianą powierzchnię.

Reklama

Ociekacz na błoto

Przygotujmy dużą fotograficzną kuwetę (lub dla kota), jeszcze lepiej będzie prezentowała się ładnie pomalowana waliza z ubiegłego stulecia. Na dno wsypmy kamienie lub keramzyt. Dzięki temu buty gości nie utworzą plamy błota na podłodze.

Czyszczenie butów


Najważniejszą zasadą, której przestrzeganie ułatwi nam życie, powinno być natychmiastowe oczyszczenie butów. Gąbką zwilżoną wodą przetrzyjmy obuwie i natłuśćmy je pastą, jeśli jest skórzane.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy