Reklama

Jest niewidoma. Robi makijaże, które zachwyciły świat

24 letnia Lucy Edwards z Birmingham jest całkowicie niewidoma. W sztuce makijażu nie ustępuje jednak wizażystom o doskonałym wzroku.

  Miała zaledwie 11 lat, kiedy przestała widzieć na prawe oko. Wkrótce straciła też wzrok w lewym.

U Lucy zdiagnozowano rzadką chorobę - zespół Blocha-Sulzbergera, która wiąże się z problemami skórnymi i niedomaganiem innych organów.

Lucy musiała zacząć się uczyć żyć na nowo. Często spotykała się też z pytaniami ze strony znajomych, ale też obcych ludzi, jak radzi sobie z codziennymi zadaniami.

Dziewczyna cierpliwie odpowiadała, aż wpadła na pomysł, że za pomocą mediów społecznościowych może pokazać, jak sobie radzi i przybliżyć problemy i radości życia codziennego osób niewidomych szerszemu gronu odbiorców.

Reklama

Na jej kanałach można zobaczyć, jak radzi sobie z terminalem płatniczym, zbiera owoce w ogrodzie, albo zapala świecę. Filmik prezentujący tę ostatnią czynność stał się viralem, obejrzało go już niemal 8 milionów internautów.

Ale największą popularność przyniosły jej filmy dotyczące nakładania makijażu.

Polegając jedynie na wyczuciu w palcach, Lucy potrafi wykonać profesjonalny makijaż. Nawet idealne kreski na powiekach robi bez żadnych poprawek.

Każdy jej tutorial to prawdziwe show i internauci je uwielbiają.

Ale początki nie były proste. Lucy nakładała makijaż i pytała siostry, czy udało jej się to zrobić dobrze. Odpowiedź za każdym razem brzmiała "nie". Lucy nie poddawała się i ćwiczyła, aż udało jej się uzyskać pożądany efekt.

Teraz przekazuje innym dziewczynom swoje motto: Nigdy nie pozwólcie wmówić sobie, że czegoś nie możecie. Żyjcie swoim życiem.

Swojego narzeczonego Ollie dziewczyna widziała zaledwie przez dwa miesiące. Poznali się akurat, kiedy traciła wzrok. Przyjaźń okazała się jednak nie tylko trwała, ale nawet przerodziła się w coś więcej. Wkrótce para stanie na ślubnym kobiercu.

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy