Joanna Klimas
Do jej rodziny należała niewielka firma konfekcyjna. Pewnego lata Joanna postanowiła wspomóc trochę podupadający zakład. Zaczęła projektować, z myślą o kobietach takich jak ona: niezależnych, mądrych, świadomych.
W 1994 roku ukazał się pierwszy numer polskiej edycji magazynu ELLE, w którym zaprezentowane zostały dwie kreacje Joanny Klimas. Polska mapa projektantów mody w tym czasie dopiero zaczynała się tworzyć. Od tego momentu projekty sygnowane Klimas pojawiają się w wielu pisamach, takich jak Twój Styl, Cosmopolitan, Glamour, Max, Marie Claire, Zwierciadło, Pani czy Wysokie Obcasy. W pierwszym indywidualnym pokazie w Teatrze Wielkim, Klimas jako pierwsza w Polsce, modelki wypuściła na wybieg pojedyńczo, bez układu choreograficznego. W 1998 r. projektantka otrzymała tytuł "Najlepszy Polski Projektant Mody" miesięcznika ELLE.
Obiektywnym wyznacznikiem jej sukcesu, był również fakt zaproszenia jej, jako pierwszej polskiej projektantki mody do pracy nad kalendarzem marki Absolut. W 1999 Joanna Klimas ponownie otrzymała tytuł najlepszego projektanta roku magazynu ELLE, jednocześnie czasopismo "Home&Market" umieściło ją na liście 50 najbardziej wpływowych kobiet sztuki i biznesu. W latach 2001-2002 tworzyła kostiumy do inscenizacji operowych m.in. w reżyserii Mariusza Trelińskiego.
Po paru latach przerwy projektantka powróciła do świata mody, otwierając pracownię na warszawskim Muranowie. Podczas tegorocznej edycji Fashion Week w Łodzi, Joanna Klimas pokazała kolekcję jesień zima 2010/2011, inspirowaną motywami charakterystycznymi dla folkloru ziem polskich.