Reklama

Kalendarz księżycowy dla roślin

​Kalendarz biodynamiczny, czyli taki, który uwzględnia fazy księżyca , stosowany jest od wieków. Warto go brać pod uwagę zwłaszcza przy sadzeniu, nawożeniu i zbiorach.

1. Gdy księżyc zmniejsza się, rośliny regenerują się i szybciej rosną. To dobry czas na sianie, prze - sadzanie i przycinanie. W tym czasie szczególnie korzystne jest sadzenie roślin cebulowych. Możesz też zbierać warzywa i owoce, które zamierzasz przechowywać przez dłuższy czas (marchew, ziemniaki, jabłka) a także kwiaty - dłużej pozostaną świeże. 

2. Podczas nowiu (gdy księżyca nie widać na niebie) skuteczniej działają wszelkie odżywki. To także dobry czas na niszczenie chwastów, przycinanie krzewów i pobieranie szczepek do rozmnażania roślin. 

Reklama

3. Gdy księżyc zaczyna rosnąć - to najlepszy czas na sianie warzyw liściowych oraz sadzenie krzewów owocowych. Także na zbiór ziół oraz owoców przeznaczonych bezpośrednio do spożycia. Będą smaczniejsze i bogatsze w składniki odżywcze. 

4. Pełnia - jest idealnym momentem na sadzenie ziemniaków, pomidorów, rzodkiewki i marchwi. To dobry czas na stosowanie odżywek oraz zabiegi pielęgnacyjne.

Zobacz także:


Świat & Ludzie
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy