Reklama

Reklama

Kąpiel dla ciała i umysłu

Relaks w wannie może być jak medytacja. Pozwoli ci zapomnieć o problemach i pobudzić endorfiny. A w lustrze zobaczysz swoją nową twarz.

Dla kogo domowe SPA?

Według ajurwedy (starohinduskiej medycyny), kąpiele w ciepłej wodzie najlepiej służą osobom typu watta, czyli szczupłym, gadatliwym, o żywym usposobieniu, które szybko się spalają i mają skłonność do popadania w przygnębienie. Zmagają się też z suchą skórą i matowymi włosami.

SPA, czyli sanus per aqum, oznacza zdrowie przez wodę

Ma relaksować, pielęgnować i odprężać! Zima to najlepszy czas, by poddawać się takim rytułałom. Dlaczego? Psychologowie dowiedli, że wystarczy 20 minut w wannie z ciepłą wodą i olejkami, by stres i napięcie odeszły w zapomnienie (zwłaszcza gdy "wyłączysz" myśli). Po drugie: potrzebujemy ciepła! Odpowiednio przygotowana kąpiel pomoże, kiedy chwyta cię przeziębienie. Po trzecie zimą można wykonywać zabiegi odmładzająco-upiększające, które są zabronione w lecie, np. złuszczanie twarzy kwasami. Ich korzystny wpływ na skórę jest nieoceniony. 

Reklama

Zamknij więc drzwi łazienki i zapomnij o całym świecie

To czas tylko dla ciebie. Gorąca kąpiel ukoi nerwy i ułatwi zasypianie. Szczególnie, jeśli dodasz do wody kilka kropli olejku, np. lawendowego, tymiankowego, jałowcowego, pomarańczowego, mandarynkowego, geraniowego czy różanego. Mają działanie wyciszające i relaksujące. Możesz też użyć soli z Morza Azowskiego rosyjskiej marki Fitokosmetik (7,20 zł, dostępna online), która dodatkowo pielęgnuje skórę. Poleż w wannie ok. 20 min. Wyobraź sobie, że woda pochłania wszystkie negatywne emocje, napięcie i stres z całego dnia. Wychodząc z kąpieli, poczujesz się lżejsza, pomyśl wtedy, że cały ciężar dnia pozostał... w wodzie.  

Seans w wannie pomoże na początku przeziębienia

Wirusy najlepiej czują się w temperaturze 33-34 stopni C, czyli takiej, jaka jest w przewodach nosowych. W wyższej mnożą się znacznie wolniej. Jeśli przemarzłaś, weź ciepłą kąpiel, najlepiej z dodatkiem kilku kropli olejku sosnowego, tymiankowego i eukaliptusowego. Polecamy również sól jodobromową z uzdrowiska w Iwoniczu Zdroju, (1 kg/ 18 zł, można kupić przez internet bądź w sklepach zielarskich) - pomaga przy przewlekłych chorobach dróg oddechowych i pobudza układ odpornościowy. Kąp się w niej regularnie, jeśli masz skłonność do przeziębień. Przy okazji zadbaj też o twarz i ciało - to także poprawia nastrój i stymuluje endorfiny. O tym, że zimą trzeba nawilżać i natłuszczać skórę, słyszeliśmy wszyscy. A czy wiesz, że właśnie teraz warto złuszczać skórę kwasami? Ściera się w ten sposób "stary naskórek", skóra lepiej wchłania składniki odżywcze z kremów, szybko się regeneruje, zwiększa się też produkcja kolagenu. Kuracje kwasami regulują wydzielanie sebum, rozjaśniają przebarwienia. Możesz użyć uniwersalnego produktu do złuszczania, np. Clarena Gluco Fruit Mask (200 ml/90 zł). Ważne, by powtarzać zabiegi - są skuteczne tylko w serii. Dłonie i stopy również złuszczamy kwasami (np. preparatem do stóp z kwasami AHA 50 proc. Bingospa 600 ml/ 20 zł lub preparatem do dłoni Apis Professional z kwasem mlekowym 40 proc., 60 ml/49 zł). Po zabiegach kwasami skóra może być lekko podrażniona (szczególnie wrażliwa). Zastosuj wtedy lekki krem łagodzący podrażnienia lub żel aloesowy. I uwaga! Kuracji kwasami nie zaleca się w czasie dużych mrozów! 

Zobacz także:

Show
Dowiedz się więcej na temat: kapiel | uroda | Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL