Reklama

Kate Moss tą stylizacją przywołała lata 90. Zachwyciła sylwetką

Przezroczystości znów są modne. Projektanci, inspirując się ikonami lat 60. i 90. zachęcają nas do eksponowania ciała. Na wybiegach już od kilku sezonów królują transparentne tkaniny. Gwiazdy chętnie wybierają odważne kreacje na czerwony dywan. Jedną z celebrytek, która postawiła na przezroczystości, jest Kate Moss.

Kate Moss nadal uznawana jest za jedną z najpopularniejszych modelek swojej generacji. To właśnie ona w latach 90. sprawiła, że na wybiegu pożądana stała się smukła, nieco chłopięce sylwetka. Przed trzema dekadami Moss dyktowała trendy. Cokolwiek założyła na siebie młodziutka modelka, w mig stawało się bardzo modne. Tak było również z "naked dress", a więc suknią wykonaną z transparentnego materiału, która więcej odsłaniała, niż zakrywała.

Kate Moss rozsławiła "nagie" sukienki

19-letnia Kate Moss w bardzo zmysłowej sukni pojawiła się na imprezie agencji modelek Elite w Londynie we wrześniu 1993 roku. Stylizacja wzbudziła wówczas duże kontrowersje. Srebrzysty materiał w blasku fleszy stał się bowiem niemal transparentny. Kreacja odsłoniła więc zarówno nagie piersi modelki, jak i jej ciemną, sportową bieliznę, jednocześnie wywołując duże zamieszanie i przechodząc do historii.

Reklama

Po latach Kate Moss przyznała, że w 1993 roku nie planowała zaszokować opinii publicznej. "Nagi" efekt nie był bowiem zamierzony. Modelka nie spodziewała się, że materiał, z którego wykonana była srebrna kreacja pod wpływem intensywnego światła, zacznie prześwitywać.

Kate Moss znów pojawiła się w "nagiej" kreacji. Wszyscy patrzyli tylko na nią

Kate Moss po niemal trzydziestu latach postanowiła swoją kreacją nawiązać do pamiętnej imprezy agencji modelek Elite. 9 listopada przybyła na event Diet Coke z okazji 40. urodzin marki. Na tę okazję wybrała połyskującą, transparentną i długą do ziemi suknie. Moss podobnie jak trzy dekady temu, wyeksponowała czarną bieliznę i odsłoniła ciało. Tym razem uwagę zwracał również głęboki dekolt modelki. Sięgał bowiem niemalże pępka.  

***
Zobacz również: 

Kocie ruchy Lewandowskiej z hiszpańskim tancerzem. Co na to Robert?

Izabela Macudzinska-Borowiak schudła 17 kg. Internautki drążą temat diety
Joanna Koroniewska zachwyciła na Instagramie. "Wyglądasz jak milion dolców!"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kate Moss | odważna stylizacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy