Kolekcja Krivan by Qπш Robert Kupisz
1 grudnia w warszawskiej hali Soho Factory odbył się pokaz najnowszej kolekcji - KRIVAN by QПШ Robert Kupisz na sezon zima 2017/18. Tym razem projektant inspirował się tradycją mieszkańców Podhala, strojami pasjonatów sportów zimowych i majestatycznym pięknem gór. Styl.pl był patronem medialnym pokazu.

- Pomysł na powstanie kolekcji zrodził się w mojej głowie podczas zeszłorocznej wizyty w Kościelisku. Miałem tam okazję poznać mieszkańców regionu i ich tradycje, lokalną sztukę i muzykę. W góralach zachwyciła mnie autentyczność, siła charakteru, przywiązanie i miłość do miejsca w którym żyją. Gdy jestem w górach to czuję dominację przyrody nad człowiekiem. Tatry sprawiają, że odnoszę wrażenie jakbym był w gotyckiej świątyni. Przerażają mnie ale jednocześnie fascynują - mówi projektant o inspiracjach do powstania kolekcji KRIVAN.
- Po powrocie do domu zacząłem zgłębiać temat. Słuchałem muzyki, przeglądałem stare albumy ze zdjęciami strojów góralskich, a nawet czytałem o Janosiku. W swoich kolekcjach unikam dosłownej interpretacji tematu przewodniego i staram się łączyć historię z nowoczesnością. Równie mocno jak klimat Tatr fascynują mnie snowbordziści, którzy mają w sobie niesamowity luz i kojarzą mi się z wolnością. Dlatego w kolekcji stroje zainspirowane tradycyjnym ubiorem górali postanowiłem połączyć ze współczesnymi elementami garderoby zaczerpniętymi z tego jak ubierają się deskarz - dodaje Robert Kupisz.

Bohaterem kolekcji KRIVAN jest legendarny człowiek gór Janosik - postać wielobarwna, ale niezmiennie kojarząca się z siłą, uporem i odwagą ludzi Podhala. Ciągle żywa historia zawadiackiego zbójnika stała się inspiracją do stworzenia nadruków przywodzących na myśl amerykańskie komiksy o superbohaterach.

W kolekcji dominują pastele, róże i błękity, które idealnie komponują się ze stonowaną szarością i śnieżną bielą.
Charakterystycznym elementem wielu ubrań jest stworzona specjalnie na potrzeby pokazu interpretacja tradycyjnej podhalańskiej parzenicy - występuje ona zarówno jako nadruk, jak i haft na płaszczach, koszulach, długich spódnicach i t-shirtach.
Oprócz najczęściej używanych przez markę bawełny, etaminy czy wiskozy wśród materiałów pojawiają się także sztuczne futra łączone z jeansem w długich, szykownych płaszczach i krótkich, dopasowanych kożuchach.
KRIVAN by Qπш Robert Kupisz
























































Mocnym elementem kolekcji są na nowo interpretowane stroje sportowe nawiązujące do tych noszonych przez deskarzy, narciarzy czy hokeistów. Podwójne spodnie jeansowe, wygodne, obszerne bluzy oraz puchowe kurtki, które w sezonie zima 2017/18 projektant łączy ze zwiewnymi sukienkami, koszulami czy krótkimi spódniczkami.
,,Orawa’’ Wojciecha Kilara jako oprawa muzyczna pokazu idealnie podkreśliła dramatyzm i majestat gór, które zainspirowały projektanta do stworzenia kolekcji.

Goście na pokazie Roberta Kupisza
1 grudnia w warszawskiej hali Soho Factory odbył się pokaz najnowszej kolekcji – Krivan by QПШ Robert Kupisz na sezon zima 2017/18. Zobacz gwiazdy, które pojawiły się na pokazie.




























Woda Cisowianka Perlage - partnera pokazu - królowała w barze i wśród zgromadzonych na trybunach gości oraz na backstage podczas całodziennych przygotowań do pokazu.