Reklama

Reklama

Kolory rządzą!

Planujesz remont mieszkania i marzy Ci się nowoczesna aranżacja salonu? Sprawdź, jakie barwy są modne oraz jak wpłyną na Twoje samopoczucie.

Wybór koloru do pokoju dziennego, w którym spędzamy najwięcej czasu, to wbrew pozorom nie jest prosta sprawa. Salon - jako miejsce reprezentacyjne - powinien dobrze wyglądać,  ale też stwarzać domownikom warunki do odpoczynku. A relaks w dużej mierze zależy od właściwie dobranego koloru wnętrza.

Niebieski koi nerwy

Jednym z kolorów, które znakomicie nadają się do salonu (a także świetnie sprawdzą się w sypialni), jest niebieski - kojarzący się z powietrzem, niebem i morzem. Jeśli zdecydujesz się na ściany tej barwy, uzyskasz wrażenie schłodzenia wnętrza. Pomieszczenie optycznie się powiększy, zyska lekkość, co będzie sprzyjać odpoczynkowi po męczącym dniu.

Reklama

Żółty dodaje energii

Pokój w odcieniach żółtego to także modna propozycja. To barwa, która zaraz po kolorze białym, najlepiej odbija światło, tym samym optycznie powiększa i rozjaśnia pomieszczenia. Świetnie nadaje się więc do niewielkich, niedoświetlonych wnętrz z ograniczonym dostępem do światła dziennego. Żółty rozładowuje napięcia. Pamiętaj jednak,  że nadmiar tego koloru może wywoływać irytację. Najlepiej więc pomalować na żółto np. jedną, główną ścianę, która będzie stanowiła słoneczny akcent.

Harmonijna zieleń

Kochasz naturę?  Postaw na zieleń.  Ten kolor daje poczucie bezpieczeństwa i obniża poziom stresu. Dobrze komponuje się z bielą, ale zimne tony mogą dać przygnębiający efekt. W mieszkaniu najlepiej stosować więc ciepłe odcienie, np. limonki  i groszku.

JBJ


Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama