Reklama

Koniec ery środków higieny osobistej? Innowacyjna bielizna pochłania wszystko

Ochrona środowiska wymusza na kobietach innowacyjne rozwiązania dotyczące środków higieny osobistej. Podpaski, tampony, wkładki. Ich czas się kończy? Wszystko na to wskazuje, bo coraz więcej kobiet próbuje używać nowych technologii, aby ułatwić życie sobie i kolejnej generacji płci pięknej oraz wyeliminować niechciane śmieci z powierzchni ziemi.

Podpaskom i tamponom mówię stop. Jak to się zaczęło?

Właścicielka popularnej obecnie marki kobiecej bielizny po urlopie macierzyńskim wróciła do pracy. Wówczas po raz pierwszy zauważyła, że ma problemy z nietrzymaniem moczu. Po krótkiej analizie wiedziała, że ten problem, który wpędza ją w kompleksy, nie dotyczy tylko jej, a milionów kobiet. I to nie wszystko. 

Choć problem pojawiał się, w momencie powrotu do aktywności fizycznej nie był jedynym. Menstruacja też skutecznie utrudniała jej i koleżankom swobodę ruchów i powodowała, że zamiast na treningu personalnym panie skupiały się na... przemoczeniach! Tampony i podpaski niejednokrotnie potrafią zawieść. Więc, kiedy myśli krążą wokół tematu wygody i komfortu trudno skupić się na ćwiczeniach. Jest jeszcze coś... ochrona środowiska. Oczywiście na rynku są dostępne kubeczki menstruacyjne, ale nawet one nie są w stanie zapewnić wystarczającej wygody i spokoju myśli.

Reklama

Chłonna tkanina wypiera podpaski i tampony

I właśnie na podstawie tej analizy Kristy Chong postanowiła stworzyć produkt, który gwarantowałby kobietom pełen komfort bez względu na wiek i przypadłości.

I tak powstały legginsy zdolne do pochłaniania cieczy. Jak to możliwe? Okazuje się, że nowe technologie idą w parze z kreatywnością. Opracowanie chłonnej tkaniny nie było rzeczą prostą, ale się udało.

Tkanina odporna na przeciekanie ma wiele atutów. Składa się z trzech warstw, a mimo to jest bardzo cienka. Ma zaledwie 3 mm grubości, a to wystarczy, aby pomieścić płyn pochłaniany przez cztery tampony, mocz lub pot. 

Na taką bieliznę czekały kobiety

Mikrofibra w połączeniu z bambusem i biodegradowalnymi włóknami dała niespodziewane efekty. To trio zostało przetestowane i na jego bazie powstała bielizna pochłaniająca, która definitywnie może wyeliminować podpaski i tampony z rynku. Produkt jest wielorazowego użytku. Bieliznę wystarczy wyprać i można  jej używać ponownie. Czy jesteście gotowe na taką rewolucję?

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy