Reklama

Kwas kojowy na przebarwienia

​Dermatolodzy i kosmetolodzy uważają go za najlepszą substancję rozjaśniającą przebarwienia oraz zapobiegającą powstawaniu nowych. Ale nie musisz się przerażać na hasło "kwas". Ten produkt nie podrażnia i nie uczula skóry! Jest zupełnie bezpieczny. Skąd te jego właściwości?

Kwas kojowy hamuje aktywność tyrozynazy, czyli enzymu odpowiedzialnego za powstawanie melaniny, a to ona warunkuje koloryt skóry. W Azji kwas jest wykorzystywany na szeroką skalę w kosmetyce. Doskonale nadaje się do pielęgnacji cery dojrzałej, ponieważ zapobiega powstawaniu zmarszczek oraz dobrze nawilża skórę. Najlepsze efekty daje połączenie go z witaminą C. 

Ważne: kwasu nie można stosować zbyt długo - kuracja usunięcia np. plam starczych powinna trwać 1 lub 2 miesiące (przed lub po lecie).

Tonik na bazie kwasu kojowego: łyżeczka kwasu kojowego,  niepełna szklanka wody,  buteleczka. 

Reklama

Tak go zrobisz: wlej do butelki niepełną szklankę wody, wsyp łyżeczkę kwasu kojowego. Dobrze wymieszaj, potrząsając buteleczką. Tonik przechowuj w lodówce. 

Stosowanie: przecieraj twarz lub inne problematyczne miejsce wacikiem zwilżonym tonikiem. Rób to 1-2 razy dziennie przez 1-2 miesiące. Przy okazji nawilżysz skórę.

Zobacz także:

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy