Lakiery hybrydowe – co musisz o nich wiedzieć?

Czym są lakiery hybrydowe i jakie mają mocne strony? Dlaczego warto je wybrać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku.

materiały promocyjne partnera

Lakiery hybrydowe - czemu są znacznie lepsze niż tradycyjne?

Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką wagę mają piękne i estetyczne paznokcie oraz dłonie. Wbrew pozorom osiągnięcie takiego stanu zwykle wiąże się ze sporą ilością czasu oraz środków finansowych, co wynika z konieczności wizyt u kosmetyczki. Na szczęście od niedawna coraz więcej pań decyduje się na zupełnie inne rozwiązanie, dzięki któremu mogą nie tylko zaoszczędzić, ale też rozwijać się i samodzielnie dbać o swoje paznokcie. Wystarczy kupić odpowiedni sprzęt, jak np. frezarkę do paznokci czy lampę do paznokci i robić manicure hybrydowy we własnym zakresie. Do tego celu będziesz potrzebowała oczywiście odpowiednich lakierów do paznokci. Lakiery hybrydowe powszechnie uznawane są za bardzo dobry wybór, to też produkty, które mają znacznie lepsze właściwości niż lakiery tradycyjne.

Mocnych stron lakierów hybrydowych jest bardzo dużo. Przede wszystkim do zalet zalicza się ich trwałość. Dzięki swojemu składowi oraz sposobowi nakładania i utrwalania lakiery hybrydowe mogą pozostać na paznokciach przez 3, a czasem nawet 4 tygodnie. Lakiery hybrydowe świetnie opierają się działaniu czynników zewnętrznych oraz uszkodzeniom. W praktyce sprawia to, że znacznie częściej koniecznością nowego manicure’u są odrosty niż rzeczywiste ubytki lakieru. Trzeba też dodać, że wyjątkowe właściwości lakierów hybrydowych pozwalają na tworzenie niezwykłych kompozycji przy stosunkowo niewielkim wysiłku. Oczywiście nie znaczy to, że od pierwszej próby będziesz potrafiła zrobić zjawiskowe paznokcie, z pewnością jednak dość szybko poprawisz swoje umiejętności.

Po czym poznać najlepsze lakiery hybrydowe?

Podstawową zasadą jest tu przeszukiwanie ofert znanych i renomowanych producentów. W ten sposób zwiększasz swoje szanse na udany zakup, z którego będziesz zadowolona. Pamiętaj jednak, że nie zawsze najlepszy lakier hybrydowy to ten, który jest najdroższy - dlatego nie musisz kierować się ceną artykułu. Znacznie istotniejsze są choćby takie czynniki jak skład danego lakieru. Wysokiej jakości lakier powinien być pozbawiony takich substancji jak formaldehyd, DBP czy toluen. Oprócz tego koniecznie powinnaś zwrócić uwagę na konsystencję lakieru. Jeżeli lakier hybrydowy będzie zbyt gęsty, możesz mieć trudności z jego rozprowadzeniem, natomiast lakier za rzadki będzie spływał z płytki paznokcia.

Pewną pomocą mogą być opinie o produkcie, które znajdziesz w sieci. Musisz pamiętać, aby podchodzić do nich z rezerwą, gdyż to, co odpowiada innym, nie musi odpowiadać także Tobie. Jeśli chcesz, poproś o radę bardziej doświadczone koleżanki. Pamiętaj, lakiery hybrydowe dają możliwość tworzenia niezwykłych kompozycji, które zrobisz samodzielnie bez wychodzenia z domu - wystarczy tylko odrobina chęci!

materiały promocyjne partnera