Reklama

Laser frakcyjny: Jak przebiega zabieg?

Laser frakcyjny to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Jego główną zaletą jest trwała regeneracja skóry. Nie każdy jednak może się zdecydować na zabieg laserem frakcyjnym? Jakie są wskazania i przeciwwskazania?

Jak działa laser frakcyjny?

Działanie lasera frakcyjnego opiera się na włóknie szklanym, z którego jest zbudowany. Wytwarza ona strumień impulsów, które za pomocą głowicy skanującej są rozrzucane po skórze. W ten sposób może zregenerować skórę, która została uszkodzona promieniami słonecznymi. Laser frakcyjny ponadto jest w stanie wygładzić zmarszczki oraz blizny.

Jak przebiega zabieg laserem frakcyjnym?

Mniej więcej pół godziny przed zabiegiem laserem frakcyjnym skóra jest miejscowo znieczulana za pomocą specjalnego kremu. Po tym czasie laserowa wiązka, która jest kierowana skanerem na wyznaczoną partię ciała, tworzy tysiące karterów. 

Po zabiegu może być widoczne lekkie krwawienie oraz obrzęk. Te objawy jednak szybko ustępują. 

Kolejne zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego powinny być wykonywane z zachowaniem czterech lub pięciu tygodni odstępu. 

Reklama

Efekty zabiegu laserem frakcyjnym

Efekty po zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego mogą być widoczne już po kilku dniach. Lekarze uznają, że jest to spowodowane obrzękiem, który daje optyczne złudzenie zniwelowania zmarszczek. 

W związku z tym na efekty zabiegu należy poczekać od dwóch do czterech tygodni. Dopiero wtedy dojdzie do przetworzenia kolagenu. By cieszyć się długotrwałymi efektami, należy wykonać serię zabiegów. Zaleca się, by było ich od trzech do pięciu. Dopiero wtedy można liczyć na dokładną odbudowę skóry. 

Po zakończeniu ostatniego zabiegu skóra będzie się wygładzać przez kolejne miesiące poprzez ciągłą przebudowę kolagenu. Uznaje się, że efekty uzyskane za pomocą lasera frakcyjnego są trwałe. Jednak z takie czynniki jak m.in. promieniowanie słoneczne czy upływający czas mają na nie wpływ.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu laserem frakcyjnym?

Laser frakcyjny jest wskazany osobom, które borykają się z problemami skórnymi. Ich skóra ma słabą kondycję, jest wiotka i pozbawiona jędrności. 

Laser frakcyjny poradzi sobie także ze zmarszczkami, rozszerzonymi porami, a także wyrówna koloryt skóry. 

Ponadto wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu laserem frakcyjnym mogą być przebarwienia, blizny oraz rozstępy.

Laser frakcyjny - przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu laserem frakcyjnym jest przede wszystkim ciąża oraz choroba nowotworowa. Ponadto laser frakcyjny nie jest zalecany osobom, które w danej partii ciała mają wypełniacze. 

Czytaj więcej:


Kwas migdałowy: Właściwości i zastosowanie

Jak wykonać domowy peeling enzymatyczny?

Kolagen i jego właściwości. Dlaczego jest potrzebny?

Zobacz także:

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy