Reklama

Reklama

Lwia zmarszczka: Jak sobie z nią poradzić?

Lwia zmarszczka to pionowa bruzda, która tworzy się między łukami brwiowymi. Pogłębia się, gdy często marszczymy czoło. Jak nie dopuścić do tego, żeby powstawała?

Lwia zmarszczka zazwyczaj staje się bardziej zauważalna u osób, które skończyły 40 rok życia. Wpływa na to zmniejszająca się ilość kolagenu. Skóra staje się wiotka, nie jest tak napięta jak wcześniej. Pojawienie się pionowej bruzdy jest również uwarunkowane genetycznie. Przyczynia się do tego sposób, w jaki wyrażamy emocje i nasza mimika. Jeśli często marszczymy czoło w wyrazie zdziwienia, zamyślenia lub oburzenia, taka zmarszczka będzie się pogłębiać.

Na tworzenie się lwiej zmarszczki wpływają także nasze nawyki. Układając głowę w nieodpowiedni sposób podczas snu, doprowadzamy do powstawania zagnieceń na czole.

Reklama

Co zrobić, aby lwia zmarszczka się nie pogłębiła?

Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry, czyli nawilżenie. Jeśli skóra jest sucha,  nie ma zdolności szybkiej regeneracji i łatwo wiotczeje. Pamiętajcie również o złuszczaniu naskórka raz w tygodniu. To bardzo ważna czynność, która stymuluje produkcję kolagenu i przyśpiesza odnowę komórkową.  

Możecie również wypróbować masaże twarzy. Wykorzystajcie do tego ulubione serum i rozprowadźcie je delikatnymi ruchami na twarzy, kierując palce od podbródka w górę.

Starajcie się również nie marszczyć czoła. Wyeliminowanie złych nawyków nie jest łatwym zadaniem, ale z odrobiną chęci przyzwyczaicie się do zmian. Wystarczy, że będziecie się więcej uśmiechać!

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: lwia zmarszczka | piękno | uroda | zmarszczki

Reklama

Reklama

Reklama