Reklama

Makijaż, który podkreśli piękne oczy

Zazdrościsz kobietom o dużych oczach? A może masz kompleksy z powodu opadających powiek? Poznaj tajniki makijażu, który nada twoim oczom idealny kształt i poprawi ich proporcje.

1. Przygotuj powieki

Zanim zaaplikujesz cienie i zaczniesz modelować oczy, upewnij się, że makijaż przetrwa cały dzień. Ponieważ cienie mają tendencję do zbierania się w załamaniach powiek, zaprzyjaźnij się z bazami. Ich kremowa konsystencja sprawia, że aplikacja zajmuje tylko chwilę.

Nie masz specjalnego produktu? Zastąpi go z powodzeniem lekki korektor w pisaku. Poczekaj tylko aż kosmetyk wyschnie, inaczej nie uda ci się dobrze rozetrzeć cieni.

2. Zadbaj o kształt brwi

Jeśli masz małe i wąskie oczy, łuki nie mogą być bardzo grube, żeby ich nie przytłoczyły, ani nienaturalnie cienkie, bo będą odwracały uwagę. Zadbaj, żeby brwi były przedłużone w zewnętrznych kącikach. Przy opadających powinny być węższe na końcach, a łuk brwiowy pod nimi rozświetlony. Masz duże oczy? Nadaj łukom zaokrągloną formę, żeby zrównoważyć proporcje twarzy.

Reklama

3. Poznaj moc eyelinera

Odpowiednia kreska pomaga optycznie skorygować kształt oczu. Jeśli są małe, unikaj grubych linii rysowanych od kącika do kącika. Lepsze będą pociągnięte tuż przy granicy rzęs od połowy długości powieki oraz lekko wyciągnięte za ich linię.

Także kocie kreski pomogą powiększyć oczy, a jednocześnie zniwelować opadające powieki. Jeśli masz duże oczy, możesz też rysować kreski przy dolnych rzęsach (nie jest to wskazane przy małych i wąskich).

Jak uzyskać idealny kształt oka?

Oczy głęboko osadzone: Wyrazista powieka daje sporo możliwości makijażowych, ale może powodować, że oko wygląda na zbyt wypukłe. Zniwelujesz to wrażenie, malując całą górną powiekę aż po łuk brwiowy neutralnym cieniem.

Linerem od połowy oka do zewnętrznego kącika narysuj jak najbliżej rzęs kreskę. Przy niej aplikuj ciemniejszy cień, a powyżej nieco jaśniejszy, w formie trójkąta. Pomaluj zewnętrzne rzęsy.


Zobacz również:
Show
Reklama
Reklama
Reklama