Reklama

Reklama

Mocne paznokcie

Twoje paznokcie łamią się, rozdwajają lub są cienkie? Zastosuj odżywki. Możesz kupić gotowe preparaty albo przygotować je samodzielnie.

Odżywki kupione w sklepie nakłada się na suche paznokcie. Preparaty można traktować jak bezbarwny lakier albo pomalować je warstwą kolorowej emalii. Domowe kosmetyki będą tak samo skuteczne, a tańsze. Sprawdź, jaki masz problem i jak go rozwiązać.

Problem 1. Łamią się


Dlaczego? Paznokcie są przesuszone. Brakuje też im magnezu i krzemu, a także witaminy A i z grupy B. Może to być również objawem niedoczynności tarczycy lub niewydolność nerek.

Co robić? Wybieraj odżywki z keratyną, wapniem, krzemem, magnezem lub żelazem. Kup w aptece witaminy A i E w kapsułkach. Każdego dnia wieczorem rozerwij ją i płyn wcieraj w płytkę. Witaminy możesz zastąpić oliwką lub olejem rycynowym.

Reklama

Problem 2. Rozdwajają się


Dlaczego? To może być następstwo używania silnych związków chemicznych w środkach chemii domowej. Koniecznie też zbadaj nerki, bo rozdwajanie się płytek bywa objawem ich schorzeń.

Co robić? Przede wszystkim do prac domowych używaj gumowych rękawic. Wybieraj odżywki z biotyną i cynkiem. Raz w tygodniu zrób paznokciom kąpiel - zmieszaj w miseczce ciepłą oliwę z oliwek z kilkoma kroplami cytryny. Mocz paznokcie przez ok. 15 minut.

Problem 3. Są cienkie

Dlaczego? To efekt stosowania lakierów złej jakości i długiego moczenia paznokci w wodzie.

Co robić? Wygląd paznokci poprawią odżywki wygładzające z krzemem lub miką i silikonem. Mocz je w rozpuszczonej żelatynie spożywczej. Kondycję całych dłoni poprawi maska z dwóch startych ziemniaków, łyżki oliwy i mleka.

Peeling
Świetny jest cukrowy. Zrobisz go, mieszając łyżkę grubego cukru z kremem odżywczym. Dodaj kilka kropel cytryny - rozjaśnisz płytki.

Maseczka
Można już kupić maski typu peel-off. Mają postać lakieru. Malujesz paznokcie grubą warstwą i po 10 minutach ściągasz zastygłe plasterki.


Narzędzia
Paznokcie skracaj obcinaczem albo opiłuj pilniczkiem, najlepiej szklanym. Unikaj tekturowych, bo są przeznaczone do tipsów i paznokci u stóp.

Dłonie
Dbając o paznokcie, pamiętaj o dłoniach. Myj je łagodnym mydłem i dokładnie osuszaj. Jeśli nie lubisz rękawic, chroń skórę kremami z silikonem.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy