Reklama

Reklama

​Mocniejsze włosy dzięki masażom

Lśniące, gęste włosy - każda z nas o takich marzy. Ale utrzymanie ich we właściwej formie wymaga nieco starań.

Techniki masażu

Wystarczy kilka minut dziennie. Masaż skóry głowy rób codziennie. Możesz do tego użyć masażera, szczotki albo własnych rąk. Masaż zawsze wykonuj w kierunku od czoła do karku (tak jak ułożone są mięśnie na głowie). Wykonuj go delikatnie, masaż powinien sprawiać przyjemność, odprężać i relaksować, a przy okazji - pobudzać krążenie, co wpływa korzystnie na odżywienie i dotlenienie mieszków włosowych. Masaż zacznij na linii włosów czoła. 

Masażery do skóry głowy pomogą ci pozbyć się napięć, stymulują porost włosów, działają antystresowo. Można wybrać masażer przypominający nieco trzepaczkę do białek. Wystarczy przyłożyć masażer do skóry głowy i delikatnie uciskać kilka minut. Masaż możesz też zrobić podczas mycia włosów. Są specjalne szczotki silikonowe do mycia i masażu głowy.

Reklama

Skrzyp i pokrzywa

Wcierka z mieszanki skrzypu polnego i pokrzywy to jedna z najbardziej skutecznych metod hamujących wypadanie włosów i przyspieszająca ich wzrost. Doskonale wzmacnia cebulki włosowe. Sposób przygotowania: po łyżeczce skrzypu oraz pokrzywy zalej szklanką wody i ogrzewaj 20 min. Po tym czasie zdejmij z ognia, odstaw na 5 min i przecedź. Letni odwar wcieraj w skórę głowy masując ją opuszkami palców. Wcierkę można robić codziennie, także po umyciu i wysuszeniu włosów. Odwaru z młodej pokrzywy nie stosuj na włosy siwe i blond. Pokrzywę zastąpisz miętą.

Kosmetyki wzmacniające

Warto sięgnąć po preparaty dostępne w drogeriach. Zawierają substancje wzmacniające włosy, używaj ich do masażu.

Zobacz także:

Świat & Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy