Reklama

Reklama

Najcichszy odkurzacz na świecie

UltraSilencer Zen Electrolux to najcichszy odkurzacz - dla tych, którzy chcieliby posłuchać ulubionej muzyki lub swobodnie porozmawiać podczas sprzątania - niezależnie od pory dnia i nocy.

Droga do skonstruowania odkurzacza cichego i skutecznego nie była prosta. Inżynierowie Electrolux zdecydowali się na niemal całkowite przebudowanie konstrukcji. W UltraSilencer Zen ulepszeniom poddano przede wszystkim wnętrze odkurzacza. Zastosowano nowe, specjalne zawieszenie i ramę, które w maksymalny sposób eliminują wibracje. Wzmocniono i wyciszono obudowę oraz przebudowano uchwyt filtra oraz worka na kurz, starając się zatrzymać hałas w środku.

Bezsprzecznie, zazwyczaj to silnik generuje najwięcej hałasu, ale równie ważny jest nieprzyjemny dźwięk, tworzący się przez pęd powietrza. Efektem prac inżynierów jest udoskonalona rura AeroPro, której gładki profil wewnętrzny pozwala maksymalnie zwiększyć wydajność przepływu powietrza, jednocześnie niemal całkowicie eliminując jego dźwięk.

Reklama

Aerodynamiczny lifting przeszła również sama ssawka. Zdecydowano się zastosować specjalne rowki, dzięki którym szczotka lepiej przylega do podłogi. Ten zabieg zminimalizował hałas, który generowany jest podczas stykania się szczotki z różnego rodzaju podłogą. Dźwięk generowany przez odkurzacz równy jest 58 dB, co można porównać do cichej rozmowy.

Komfort użytkowania odkurzacza to nie tylko cicha praca, ale też wysokiej jakości filtry, w tym zmywalny filtr AllergyPlus, który zatrzymuje nawet najdrobniejsze pyłki, zarodniki pleśni i alergeny. Aż w 99,95 proc. oczyszcza powietrze wylotowe z odkurzacza, ograniczając ryzyko reakcji alergicznych.


Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy