Reklama

Najmodniejsze grzywki na jesień 2022. Te fryzury dla kobiet optycznie odejmują lat

Najmodniejsze grzywki na jesień 2022 to nie tylko curtain bangs i bottleneck bangs. Cięcia, które już od kilku sezonów znajdują się na szczycie listy popularnych fryzur dla kobiet, będą miały w nadchodącym sezonie konkurencję w postaci świeżych trendów. Oto cztery modne grzywki, które styliści polecają na ostatni kwartał bieżącego roku wraz z wyjaśnieniem, jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy. Te uczesania optycznie odejmują lat!

Fryzury na jesień 2022 to przede wszystkim modne grzywki. Niestety w Polsce wciąż można spotkać się z błędną opinią, że takie cięcie włosów pasuje jedynie niektórym z nas. Na radykalną zmianę fryzury może zdecydować się każda kobieta. 

Grzywka nie jest zarezerwowana jedynie dla pań z wysokim czołem czy subtelnymi rysami twarzy. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy tak, aby wyglądać w niej korzystnie. 

  • Oto fryzjerski przewodnik podpowiadający, która modna fryzura z grzywką będzie najbardziej pasować do naszej urody.

Reklama

  • Wyjaśniamy, jakich cięć należy unikać i przedstawiamy przegląd najmodniejszych grzywek na jesień 2022, którymi warto się zainspirować. 

  • Na liście trendów między innymi uwielbiana przez Polki klasyczna fryzura w stylu curtain bangs i wyraziste cięcie bottleneck bangs

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy? Tak sprawdzisz, czy pasują ci trendy na jesień

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy? Przede wszystkim trzeba odgarnąć włosy. Najlepiej związać je w gładki kok lub kucyk i przyjrzeć się swojemu obliczu w lustrze tak, aby móc określić własny kształt twarzy. 

  • Twarz owalna

To najbardziej pożądany kształt twarzy, do którego pasują zarówno krótkie grzywki proste, cięcia do łuków brwiowych  czy jak i dłuższe  cięcia w stylu francuskim. Uważa się go za swego rodzaju ideał, więc pasuje tutaj większość fryzur dla kobiet

  • Twarz trójkąta 

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy trójkąta? W tym przypadku mamy bowiem do czynienia z węższą, wręcz szpiczastą brodą i dość szerokim czołem. Ten typ urody jest bardzo pożądany szczególnie w krajach Azjatyckich i warto zaznaczyć, że większość modnych fryzur z grzywką się tutaj prezentuje. Najlepiej wyglądają jednak krótkie, lekko zaokrąglone lub asymetryczne cięcia, które przysłaniają czoło.

  • Twarz kwadratowa

Modne fryzury na jesień do kwadratowych twarzy nie powinny być ciężkie i jednolite. Najlepiej sprawdzi się cieniowanie, które pozwoli złagodzić kanciaste rysy i wyszczuplić kwadratową linię szczęki. Z tego też powodu bardziej polecane są tutaj dłuższe, lekko podkręcone fryzury. 

  • Twarz okrągła 

Jeśli należymy do osób o kształcie twarzy okręgu, również nie musimy rezygnować z najmodniejszych grzywek na jesień. Aby jednak nie dodać sobie fryzurą kilogramów, powinnyśmy wybrać cieniowaną fryzurę albo wyczesać grzywkę na bok. Taka asymetryczna fryzura dla kobiet optycznie nas wyszczupli, wydłuży twarz i odejmie nam lat. 

Może cię zainteresować: Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy? Te gwiazdy wiedzą, jak to robić

Modne fryzury dla kobiet na jesień. Klasyczne curtain bangs

Curtain bangs to modna grzywka, która królowała w salonach fryzjerskich w sezonie letnim i nie inaczej będzie również jesienią 2022. To uniwersalne cięcie, które jest wręcz idealne dla kobiet o okrągłej twarzy. Konstrukcja grzywki curtain bangs sprawia, że cienkie włosy wydają się gęstsze.

Dłuższe pasma okalają buzię niczym kurtyna, sprawiając, że rysy twarzy wydają się łagodniejsze i bardziej pociągłe. Ta grzywka dla kobiet o łukowatym kształcie bardzo pasuje również paniom o masywnej żuchwie i szerokim czole (twarz kwadratowa i twarz trójkątna). 

Osoby o owalnej twarzy również mogą się na nią zdecydować, ale nie jest ona zalecana z uwagi na możliwość powstania efektu przesadnego wydłużenia i tak podłużnej już buzi.  

Najmodniejsze grzywki na jesień 2022. Wyraziste bottleneck bangs

Bottleneck bangs śmiało można uznać za przykład najmodniejszej grzywki na jesień. To odświeżona i unowocześniona wersja curtain bangs. Różni się od niej tym, iż włosy są bardzo krótko cieniowane na środku grzywki i stopniowo wydłużają się od oczu aż do kości policzkowych. Pasma rozszerzają się, układając się na kształt butelki i stąd właśnie nazwa bottleneck bangs. 

Fryzurę na jesień 2022 jakiś czas temu wypromował stylista Tom Smith, który określił ją jako uniwersalną i niezwykle twarzową propozycję dla większości kobiet. 

Modna grzywka jest idealną propozycją dla pań z owalną i trójkątną twarzą. Na zbyt krótkie cięcia powinny natomiast osoby o mocnej szczęce, czyli twarzy kwadratowej lub bardzo okrągłej.

 Sprawdź tekst: Krótkie fryzury na jesień 2022. Te cięcia są modne i wygodne 

Modne fryzury z grzywką na jesień 2022. Subtelne cięcie whispy bangs

Whispy bangs to modna fryzura z grzywką, która przyciąga wzrok, będąc jednocześnie bardzo delikatną i zmysłową propozycją. Tuszuje zbyt wysokie czoło i pociągłą twarz. Tego typu cięcie pięknie podkreśla kobiecą urodę i można je wykonać nawet na cienkich włosach. 

Aby zrobić taką fryzurę, trzeba wyróżnić niewielką partię włosów nad czołem i pocieniować je tak, aby twarz wciąż była widoczna pod fryzurą.

Najmodniejsze grzywki na jesień to przede wszystkim whispy bangs o długości poniżej łuku brwiowego, ale przy smuklejszych twarzach dobrze wyglądać będą również nieco krótsze grzywki. Panie o okrągłych i pociągłych buziach powinny z nich jednak zrezygnować, ponieważ taka długość może je optycznie poszerzać. 

Najmodniejsze fryzury jesieni. Zmysłowe fringe bangs

Fringe bangs to ostatnia propozycja na naszej liście najmodniejszych fryzur jesieni, jednak na pewno nie najmniej interesująca. Ta półokrągła grzywka do złudzenia przypomina poprzednią fryzurę, jednak w przeciwieństwie do whispy bangs cieniowanie jest bardziej wyraziste i układa się w kształt frędzelków. 

Daje to bardzo zmysłowy efekt. Cięcie whispy bangs świetnie wygląda szczególnie na prostych i długich modnych fryzurach z grzywką. W zależności od długości włosów pasuje prawie wszystkim paniom - od posiadaczek pociągłych, przez okrągłe i trójkątne, aż po kwadratowe kształty twarzy. 

Czytaj również: 

Najgorsze fryzury kobiet średnim wieku. Są ryzykowne w połączeniu z dojrzałą urodą 

Zobacz także: 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy