Reklama

Reklama

Nasz must have: Piękny uśmiech

​O zawartości kobiecej torebki krążą legendy. Znajdziemy w niej dosłownie wszystko. Naprawdę! A szczoteczka, pasta do zębów i nić dentystyczna? Jeśli chcemy mieć piękny uśmiech, dołączmy te trzy rzeczy do obowiązkowego zestawu w naszej torebce.

Skąd to zamieszanie z higieną zębów?

Odpowiedź jest prosta: żeby nic nie przeszkadzało nam częściej się uśmiechać. Do siebie i do innych. W towarzystwie uśmiechniętych przyjaciół i znajomych szybciej się relaksujemy.

I jeszcze jedno: jesteśmy... zdrowsi! Kiedy się uśmiechamy nasz organizm się dotlenia, lepiej pracuje mózg. Podczas głośnego śmiechu przepona intensywnie masuje serce, a wiadomo, że bez niego ani rusz. Jest jeszcze jedno: uśmiechem możemy... zarażać. Uśmiechnijmy się do kogoś. Z pewnością odwzajemni uśmiech.

Reklama

Hollywoodzki uśmiech też wymaga zabiegów

Nawet największe gwiazdy filmowe, którym często zazdrościmy pięknego uśmiechu, tak jak my wszyscy, muszą dbać o higienę jamy ustnej. Wydaje nam się to proste, ale.. okazuje się, że większość  z nas popełnia błędy w odpowiedniej pielęgnacji.

Zęby powinniśmy myć co najmniej dwa razy dziennie. I większość z nas to robi: rano i wieczorem. Zwykle jednak się spieszymy i myjemy zęby niedokładnie. Warto więc poświęcić trzy minuty, wyszczotkować zęby, nitkować przestrzenie.

Jeśli chcesz naturalnie wybielić zęby, sięgnij po olej kokosowy. Sięgaj po niego zaraz po przebudzeniu, kiedy jesteś na czczo. Płucz jamę ustną dwiema łyżeczkami oleju przez około 25 minut. Rób to dokładnie, nie zapominając o żadnej stronie. Spróbuj cedzić olej przez zęby. Po tym czasie wypłucz jamę ustną wodą i dokładnie umyj zęby pastą. 

Zobacz również:


Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy