Reklama

Reklama

Naszyjnik Wenus: Jak pozbyć się zmarszczek na szyi?

Naszyjnik Wenus to poziome, głębokie zmarszczki na szyi. Są efektem nieprawidłowej postawy ciała, nieustannego schylania głowy i mogą pojawić się już po 30-tce! Jak skutecznie pozbyć się tej niechcianej "ozdoby”?

Skóra na szyi jest bardzo delikatna. Kobiety często pomijają to miejsce podczas pielęgnacji, co wpływa tragicznie na kondycję skóry, a przecież to na niej widać pierwsze oznaki starzenia. Przypomnijmy, że ubytki kolagenu pojawiają się już po 25 roku życia. Właśnie wtedy niezbędne jest włączenie do codziennej rutyny nawilżanie tej wrażliwej części ciała.

Co przyczynia się do powstawania zmarszczek na szyi?

Na powstawanie nieestetycznych bruzd ma wpływ przede wszystkim genetyka. To ona decyduje o ich głębokości i tempie powstawania. Ale to nie wszystko! Ogromną rolę odgrywają również czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie słoneczne, palenie papierosów, spożywanie alkoholu, zbyt małe nawodnienie organizmu oraz spore wahania wagi ciała.

Reklama

Jednym z najczęściej popełnianych przez kobiety błędów jest nieodpowiednia i źle dobrana do wieku pielęgnacja skóry.

Proste sposoby na zmarszczki

Dopóki zmarszczki nie są zbyt głębokie, można walczyć z nimi prostszymi sposobami. Przede wszystkim warto postawić na odpowiedni krem dobrany do wieku i wykazujący się działaniem nawilżającym. Kosmetyk powinno się nakładać przeciwnie do działania sił grawitacji. Zacznijcie więc od dekoltu i delikatnymi ruchami rozprowadzajcie krem aż do brody. Najlepiej wykonać masaż zewnętrzną stroną dłoni. Szyja potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Podczas stosowania maseczek na twarz starajcie się jej nie omijać.

Na kondycję skóry wpływa również dieta. Wzbogaćcie swoją o świeże warzywa i owoce. Możecie zastąpić je sokami, ale unikajcie tych sprzedawanych w kartonach, ponieważ mają najmniej substancji odżywczych.
Pamiętajcie również o utrzymywaniu odpowiedniej postawy ciała. Starajcie się być wyprostowane nawet podczas pracy przy laptopie czy czytaniu książki. Możecie również wprowadzić do rutyny ćwiczenia rozciągające szyję.

Jeśli bruzdy są ją bardzo głębokie, należy podjąć bardziej zdecydowane kroki i wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej.


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: naszyjnik wenus | zmarszczki na szyi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy