Reklama

Naturalnie piękne rzęsy. Co robić, by takie mieć?

Długie i gęste rzęsy to marzenie każdej kobiety. Niektóre panie decydują się na wizytę w salonie kosmetycznym, aby przedłużyć je przy pomocy specjalistki. Warto wiedzieć jednak, że to nie jedyne rozwiązanie. Możesz zadbać o nie również samodzielnie!

Chociaż rzęsy doczepiane w salonie nadal są popularne, coraz więcej Polek stawia na naturalny wygląd. Większość kobiet marzy o zniewalającym spojrzeniu, ale nie chce niszczyć rzęs, obciążając ich produktami ze składem, który może im zaszkodzić. Warto więc postawić na naturalne odżywki i produkty, które sprawią, że będą dłuższe, gęstsze i zadbane. 

Warto jest stosować olejek rycynowy, który znany jest ze swoich prozdrowotnych właściwości. Zawiera cenne kwasy tłuszczowe, dzięki którym pomaga zwalczać stany zapalne i poprawia krążenie. Niektórzy specjaliści uważają jednak, że nie należy z nim przesadzać i trzeba uważać, nakładając go na rzęsy, bo w przeciwnym razie można podrażnić oko. 

Reklama

Pamiętaj o tym, że to, co jesz, wpływa nie tylko na twoją sylwetkę, ale również na kondycję i wygląd rzęs. Stosując śmieciowe diety lub głodząc się, niszczymy nasze zdrowie i... piękno. Marząc o pięknym spojrzeniu, warto jest zastanowić się zatem m.in. nad zmianą nawyków żywieniowych. Staraj się też nie stresować, bo to sprzyja wypadaniu rzęs. 

Bez obaw sięgaj po zieloną herbatę. Naturalny specyfik pomoże ci ochronić rzęsy i sprawić, że nie będą tak podatne na wypadanie.

Uważaj, czym zmywasz makijaż. Wybieraj naturalne specyfiki do demakijażu, bo te na bazie alkoholu wpływają niekorzystnie na kondycję rzęs. Znacznie je osłabiają, więc jeżeli masz taki produkt w domu, unikaj jego stosowania.  

Staraj się też nie zmywać tuszu do rzęs zbyt mocno. Im bardziej będziesz na nie naciskać, tym będą w gorszej formie. Jeżeli przesadzisz, możesz je sobie nawet wyrwać, a tego byś raczej nie chciała. 

A jaki ty masz sposób na to, aby zachować rzęsy w świetnej kondycji? 

Zobacz także: 


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: rzęsy | piękno | naturalne sposoby
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama