Reklama

Reklama

Nie żyje Andre Leon Talley. Legenda Vogue zmarł w wieku 73 lat

Andre Leon Talley był dyrektorem kreatywnym najsłynniejszego magazynu świata mody, "Vogue". Były redaktor naczelny zmarł w wieku 73 lat w szpitalu w White Plains w stanie Nowy Jork we wtorek, 18 stycznia 2022 roku. Świat mody pogrążył się właśnie w żałobie.

Nie żyje Andre Leon Talley. Był ikoną świata mody

Andre Leon Talley był ikoną mody i guru wielu gwiazd, które podążały za wyznaczanymi przez niego trendami. 

 W latach 80. i 90., jego wizje modowe sprawiły, że "Vogue" wysunął się na prowadzenie. Nic więc w tym dziwnego, że dzięki niemu magazyn zyskał światową sławę. W 1988 roku został dyrektorem kreatywnym.

Przez 7 lat pracował na sukces "Vogue", aż został wydawcą naczelnym. W 2013 roku odszedł ze swojego stanowiska, ale wciąż współpracował z czasopismem, chociażby występując w podcastach.  

Zobacz również: Naga Anja Rubik na okładce "Vogue Polska"! Symbol kobiecej rewolucji?

Gwiazdy żegnają kreatora mody

Andre Leon Talley zabłysnął w świecie mody świeżym spojrzeniem na stylizacje i na pokazy mody. Był niezwykle cenioną postacią w show-biznesie.  

Reklama

"Nie mogę wam wystarczająco podziękować za waszą miłość i troskę. Jestem zdrowy umysłowo i duchowo i bardzo wdzięczny za wiele wiadomości od drogich przyjaciół i całej szerokiej społeczności" - napisał Talley na Twitterze w marcu 2021 roku, doceniając zaufanie, jakim obdarzyli go ludzie z modowego kręgu.  

Andre Leon Tally był znany także ze swojej roli jurora w "America's Next Top Model". Napisał również trzy książki, w tym pamiętnik "The Chiffon Trenches", który znalazł się na liście bestsellerów "The New York Times". 

W kwietniu 2021 roku został uhonorowany Kawalerem Orderu Sztuki i Literatury, co było dla niego niezwykłym wyróżnieniem.  Do tej pory nie ma oficjalnych informacji na temat przyczyny zgonu Talley'a. Wiadomość o jego nagłej śmierci zasmuciła wielu. 

Dyrektora kreatywnego "Vogue" pożegnali m.in. projektantka mody Diane von Fürstenberg oraz Preston Mitchum. 

Zobacz również:

Ponad 30. tys. zakażeń. Nowe dane z ministerstwa zdrowia


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Vogue | Andre Leon Talley

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy