Niechciany podbródek. Jak się go pozbyć?
To zmora kobiet, choć problem także dotyczy mężczyzn. Między gardłem a brodą tworzy się niechciany zwis, który wiele osób doprowadza do kompleksów. Czy można temu zapobiec?
Z wiekiem zmienia się jędrność skóry. Problem w tym, że choć o tym wiemy, nie zapobiegamy w porę temu zjawisku.
Oczywiście czasem jest tak, że podbródek zawdzięczamy naszym przodkom i wówczas pole manewru jest ograniczone. Jednak w wielu przypadkach doprowadzamy do sytuacji, kiedy funkcja skóry pod brodą sprowadzona jest do magazynowania tłuszczu.
To mit, że podbródek pojawia się tylko u osób z nadwagą. Prawdą jest, że kiedy chcemy schudnąć, w tej partii ciała najtrudniej spalić tłuszcz. Co możemy zrobić, aby zniwelować problem?
Walka z podbródkiem
Na masaż nigdy nie jest za późno
Najlepiej wykonywać go okrężnymi ruchami. Innym sposobem jest ułożenie palców pod brodą i naciąganie skóry w kierunku policzków.
Te zabiegi możemy przeprowadzać w domu. Ważne jest, aby skóra była odpowiednio nawilżona. Dlatego specjaliści polecają wykorzystanie oleju śliwkowego, który jest bogaty w nienasycone tłuszcze omega-6 i omega-9. Poza tym olej to bogactwo witaminy E, która zapobiega starzeniu skóry.
Zalecane jest też szczypanie skóry podbródka i okolic. To ma pobudzić krążenie limfy i wydalanie toksycznych substancji z organizmu. Ostrożnie do tej metody powinny podchodzić osoby z problemami naczyniowymi skóry.
Daj się wyrolować
Na rynku nie brakuje urządzeń do masażu. Ostatnio popularne są azjatyckie masażery jadeitowe. Minerał ten w medycynie chińskiej symbolizuje młodość. Kamień w formie rollera możemy używać w domowym zaciszu.
Ważna jest systematyczność wykonywania zabiegu. Wówczas po miesiącu obserwujemy wygładzenie i poprawę elastyczności naszej skóry. Poza tym roller zmniejsza opuchliznę i obrzęki.
Ratunkiem są także zabiegi w salonie kosmetycznym. Lipoliza ultradźwiękowa, liposukcja lub lipoliza laserowa należą do najpopularniejszych i przynoszących natychmiastowe efekty.
Zobacz także: